Prečo je nápis “Wifi nemáme, rozprávajte sa medzi sebou” hlúposť

Vtipné nápisy písané kriedou na ponukových tabuliach pred podnikmi sa stali novým folklórom. Vtipný nápis môže svedčiť o živom záujme majiteľov či personálu o zákazníka. Navyše, foťák má teraz v telefóne každý. Nápis sa môže stať virálom a zďaleka prerásť funkciu pouličného pútača. Spomeňme len “Obslúžime aj špinavé slovenské prostitútky” z Axioma Café.

Aj vtipné nápisy sú však vtipné a “vtipné”. Jeden z najviac používaných znie približne takto: “Wifi nemáme, rozprávajte sa medzi sebou”. Píšuci sa asi cíti múdro, nám sa však myšlienka zdá hlúpa.

Foto z Hotelu Popradské pleso Retazce.sk

Ak by niekomu skutočne išlo len a len o podporu osobnej komunikácie, pokojne by z tabúľ mohlo svietiť “Knihy čítať zakázané, rozprávajte sa medzi sebou.” To by možno bol tiež virál, otázne je, či by pri tejto verzii majiteľ reštaurácie chcel aj svoje logo.

Samozrejme, sú podniky, ako drahé reštaurácie či tiché čajovne, kde chýbajúce wifi môže byť vedomým rozhodnutím, ktoré sedí do konceptu. Náš titulný nápis však vo väčšine podnikov, v ktorých je umiestnený, znamená tri veci: 1) majiteľ nevie vymyslieť nič originálne 2) nie je ochotný reagovať na meniace sa potreby zákazníkov a zakrýva to lacným moralizovaním 3) nerozmýšľa, pretože kto chce, má mobilné dáta. Wifi je len príjemná služba navyše, ktorá poskytne rýchlejší internet zadarmo.

Mimochodom, v prípade podniku, z ktorého pochádza obrázok, wifi v podniku je. Len pre personál a majiteľov. Tí sa asi medzi sebou rozprávať nepotrebujú.

Reklamy

Jedna myšlienka na “Prečo je nápis “Wifi nemáme, rozprávajte sa medzi sebou” hlúposť

  1. tento clanok pisal komplexačik, ktoreho by urcite nasralo, keby sedi v podniku, kde nema svoje mobilne data a na stene visi tabula WIFI NEMAME, BAVTE SA MEDZI SEBOU :D takze blbost je skor tento clanok.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s