Známy manažér v Bratislave rozbieha ďalšiu sieť potravín Praclík

Na Krížnej ulici sa objavili polepy v Bratislave dosiaľ neznámej značky, Praclík. Značku so sloganom “Čerstvo, chutne a rýchlo” si zaregistro

Takéto logo si nová sieť Petra Seidnera Praclík zaregistrovala na Úrade priemyselného vlastníctva.

vala firma Retail Management Consulting. V orgánoch firmy sedí známy manažér supermarketov Peter Seidner a podľa našich informácií sa už pripravuje minimálne jedna ďalšia prevádzka. V plánoch je väčšia sieť.

Seidner v Bratislave ako bývalý topmanažér BILLA Slovensko rozbiehal sieť sídliskových supermarketov Moja Samoška, ktorá momentálne patrí pod sféru vplyvu J&T a po problémoch už vyše roka čaká na rebranding na TERNO Slovensko.

Seidner s nápadom na Praclík nie je sám. Po tom, ako hypermarkety a shopping mally pouličný obchod takmer zahrdúsili, vybudovali v Bratislave siete menších supermarketov práve Moja Samoška a Tesco SK cez svoje Expresy. Najnovšie v uliciach Bratislavy pribúda formát tzv. convencie stores, teda menšie prevádzky so sortimentom podobným pumpám na pomedzí supermarketu a rýchleho občerstvenia. Tu vedie DELIA Vaše čerstvé potraviny (na čele s bývalým topmanažérom Carrefouru Jozefom Berkom). Dve malé prevádzky – pri Horskom parku a v Panorama City, Bratislava otvára aj YEME plnochutné potraviny, ktoré zas vlastní bývalý topmanažér Tesca Peter Varmuža. 

Sme zvedaví, čo chce Seidner, známy profesionál z brandže, cez Praclík priniesť. Na Profesii Seidner hľadá napríklad kuchára, čo môže naznačovať iný prístup k charakteru prevádzok. Prihlášku na ochrannú známku Praclík si Seidner podal už v apríli 2016, čiže ide o dlhšie pripravovaný projekt. 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s