Na bratislavskej Hlavnej stanici otvoril Starý mlyn, prvý slušný nájomca

Je rok 2017 a bratislavská Hlavná stanica v réžii Železníc Slovenskej republiky uvádza prvú prevádzku, ktorá by v susednej Viedni na stanici nevyzerala ako otvorenie múzea komunizmu. Starý mlyn, ktorý sme avizovali ešte v januári, už od 15. marca funguje.

Ponuka je identická so štyrmi existujúcimi pobočkami, rozpekané slané a sladké bureky, koláče, čerstvé a bohaté sendviče. Prvýkrát sa na stanici dá kúpiť normálny sortiment kávy so sebou. Dôchodcovia sa hrnú na uvádzacie menu croissant + káva za 0,99 €.

Sortment je podobný, ako v iných prevádzkach. Zdroj: Facebook Starý mlyn

Otvárajú tu denne o 6:30 (víkendy 8:00). Hoci je obchod zašitý na konci chodby, pred dverami sa od 6:20 otočilo asi desať ľudí. Snáď železniciam napadne, že prevádzky by mali slúžiť predovšetkým cestujúcim a ak chcú byť na stanici, mali by si dať podmienku, aby boli otvorené už pred odchodom dôležitých ranných spojov.  

Pre porovnanie, takto vyzerá predajňa vedľa. Ostatné vyzerajú podobne a železnice sú ich schopné na stanici stále tolerovať napriek tomu, že tlak cestujúcich na zmenu je čoraz väčší. Pritom zmena nájomcu nie je drahou investíciou a železnice ju majú plne v moci. Starý mlyn nahradil jednu z ušmudlaných dlhoročných prevádzok – chceme veriť, že modernejší nájomca sa tu neobjavil náhodou a niečo sa v úradovniach na Klemensovej ulici začína meniť. 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s