Luna Bar pod hotelom Kyjev opäť otvoria

Zariadenie Luna Baru sa zachovalo.
Zariadenie Luna Baru sa zachovalo.

Luna Bar pod hotelom Kyjev sa vracia na scénu. Podzemný bar s originálnym nábytkom so 70. rokov od zatvorenia hotela v roku 2011 nefunguje, teraz však v zázemí finišujú prípravy na otvorenie.

Nový nájomca si hodnotu unikátneho priestoru uvedomuje. “Interiér ostane autentický, snažíme sa zachovať a obnoviť, čo sa dá. Veľa vecí z priestoru zmizlo alebo sa predalo. No určite nebudeme meniť dizajn, ktorý je jedinečný. Hlavný priestor bude nefajčiarsky, z bývalej kuchyne vznikne oddelený fajčiarsky priestor,” hovorí za nový Luna Bar Martin Petrus. Na tej istej ulici, ako stojí hotel Kyjev, prevádzkuje franchisingovú predajňu sendvičov Subway.

Vekslákov, zahraničných návštevníkov a prostitútky z 90. rokov, ktorých na konci prevádzky vystriedali skupiny Angličanov na stag-parties, má vystriedať “stredná vrstva”, hovorí Petrus. “Originál napis na dverách “2. cenová skupina” ostane zachovaný,” o konkrétnych cenách však ešte hovoriť nechce.

Luna pripravuje aj program, na webe je to výrazná položka. “Štýl retro, oldies, jazz, cabaret, Burlesque, diskusie,” vysveľtuje Petrus, podľa ktorého si máme ako konkurenciu predstaviť KC Dunaj alebo Nu Spirit, hoci zrejme bez hip-hopových koncertov. Nový prevádzkar chce mať vstup striktne od 18 alebo 21 rokov, o tom sa ešte rozhodne.

Fakt, že majiteľ opusteného hotela a objektov na Kamennom námestí prenajal podzemný bar novému nájomcovi by naznačoval, že nová podoba námestia sa tak skoro nechystá a celý blok ohraničený ulicami Rajská, Dunajská, Špitálska a Námestie SNP naďalej zostane chátrať. Petrus sa k podmienkam prenájmu nevyjadruje. Svoje však hovorí fakt, že investuje do rekonštrukcie.

V centre Bratislavy je ešte jeden podzemný priestor, ktorý bol v minulosti nočným barom a teraz je opustený – Jalta bar na Gorkého ulici. Je oveľa starší, ako Luna – pred rokom 1948 sa volal Alexandria a podľa pamätníkov bol “najluxusnejším nočným klubom v meste”.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s