Dobré miesto, pekný interiér, nejasný koncept: Recenzia kaviarne Five Points Bratislava

Žilinské 9 grams coffee poháňa ponuku kávy v mnohých obľúbených podnikoch v Bratislave, teraz otvoril vlastný. FIVE Points Bratislava je na Panskej, na mieste, kde pár rokov sídlil Štúr. V porovnaní s ním vybúrali priestory zázemia, bar je tak väčší, posunutý doľava a viac dovnútra. Priestoru to pristane. Five Points strhol aj nálepky z okien a priestor otvoril, keď sa večer vnútri svieti, vyzerá to výborne.

Štúr však predsalen urobil niečo rozumnejšie – vitrína so zákuskami bola hneď pri vstupe a mohla tak atakovať zdravé stravovanie zákazníkov, tu si ju zastrčenú v kúte málokto nevšimne (to sa dá ľahko napraviť).

Foto: Five Points Bratislava
Foto: Five Points Bratislava

Čo si treba všimnúť, je drevený kazetový regál za barom, v Bratislave asi prvýkrát použitý nápad, vyzerá to pekne, ako v starej lekárni.

Tam asi veci, ktoré nenájdete inde, končia – hoci menu espresso špecialít, ale aj alternatívnych príprav kávy, patrí medzi najpestrejšie v meste. Ponuka jedál je jednoduchá – raňajkové jedlá, snacky ako bruscheta či klasické sendviče a šaláty (pozrite si ich fotky, vyzerajú veľmi chutne), na neskôr sú tu kokteily. Ak si spomínate, Štúr mal priestor aj pod zemou – Five points má vľavo kuchyňu a vpravo na workshopy a cuppingy 9 grams coffee. Zdá sa, že si tu zakladajú na vysokom štandarde obhsluhy – je super, ako sa toto v centre Bratislavy stalo z obrovského problému za pár rokov úplne bežným.

Ako trochu zanedbaná príležitosť sa nám zdá názov, Five Points odkazuje k štyrom uliciam, ktoré sa tu stretávajú a podnik má byť piatym “bodom” – no… dobre. Kvalita a pekný interiér jasné, ale naširoko definovaný koncept sa potom zrkadlí v nič nehovoriacom názve a podnik sa potom dostáva tažšie na mentálnu mapu obyvateľov, ale aj do turistických sprievodcov.

Snáď prístup “neprinášame nič nové, ale čo robíme, robíme s dôrazom na kvalitu” ešte v centre Bratislavy stačí – podobných podnikov je tu viac, hoci každý má samozrejme nejakú špecialitu – Mondieu, Fach, Urban Bistro, Foxford a ďalší.

Držíme palce, nech sa teda FIVE Points Bratislava podarí niečim od konkurencie odlíšiť, že si o tom budú domáci hovoriť medzi sebou a pritiahnu ďalších – to je najväčšia výhra. Nakoniec, podnik má dobrú polohu a tak má istý počet zákazníkov istý.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s