Decathlon chce u nás otvoriť desať prevádzok

Líder športového predaja v Európe, francúzsky Decatlhon, chce byť aj na Slovensku silným predajcom. Podľa informácií z brandže chce otvoriť až desať prevádzok. Dve má zatiaľ v Bratislave, jednu v Košiciach a ďalšia bude v banskobystrickom nákupnom centre Europa, v ohlásenom rozšírení.

Europa má byť väčšia o 1400 m2, čiastočne ukrojí z plochy strešného parkoviska. Nie všetko toto bude Decathlon, keďže ten potrebuje viac ako plochu, o ktorú sa Europa rozširuje. Samostatné stojace prevádzky mávajú až 2 až 4000m2. Decatlhon zaberie súčasný priestor Altoys a odkrojí plochu Terna, ktoré sa bude zmenšovať. Terno je v súčasnosti najväčší nájomca Europy, ktorú spravuje CBRE.

Ako jeden z najväčších športových obchodníkov Decatlhon rastie aj v čase internetu – jeho predajne obsahujú často športoviská, tovar sa dá skúšať, poskytuje množstvo pridaných služieb a stavia na početnom vyškolenom personáli. Prevádzkuje u nás aj e-shop. Na Slovensku je byť hrozbou pre najväčšiu, ale problémovú košickú sieť Exisport. Za rok 2014 bola v strate cez 3 milióny eur.

Reklamy

Jedna myšlienka na “Decathlon chce u nás otvoriť desať prevádzok

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s