Trnavský Thalmeiner bude väčší, rozšíri ponuku kávy a jedla

Jedna z najlepších slovenských kaviarní, trnavský Thalmeiner, je práve v rekonštrukcii. Rozšírené priestory a ponuku budú môcť zákazníci vyskúšať už 2. júna. “Pripojili sme vedľajší dom, čiže vlastne priestory narástli na dvojnásobok,” vysvetľuje za majiteľov pre Retazce.sk Michal Trnka.

Novinky v Thalmeineri od 2. júna

  • k Thalmeineru sa pripojí vedľajšia budova
  • pribudne samostatný bar zasvätený káve
  • niekoľko nových miestností s rôznymi atmosférami
  • nová, vnútorná terasa v pasáži
  • väčšia kuchyňa a väčší jedálniček, vrátane denného menu
  • večerná ponuka cocktailov

V nových miestnostiach sa majitelia snažili vytvoriť niekoľko nových “atmosfér”: “Jedna z nich má malý parket a klavír, niekoľko krát do mesiaca chceme mať živú hudbu, napríklad klavíristu, malé jazzové duo, trio, a podobne,” vysvetľuje Trnka. S tanečným parketom je to návrat k charakteru pôvodného Thalmeinera: “Odstránenie dvoch kobercov z tanečného parketu bolo znamením, že sa začína tanečná zábava. Často hrali aj na želanie návštevníkov,” písalo sa v radničných novinách.

Pripojenie vedľajšieho domu prinesie Thalmeineru aj novú terasu vo vnútornom dvore. V porovnaní s tou na námestí bude pokojnejšia: “Je vlastne v pasáži, ktorá vedie do Nádvoria, čo je náš kultúrny projekt. Spúšťame ho v roku 2017.”

Väčšia kuchyňa prinesie veľkú novinku: denné nemu. “Idea je robiť rozumne nacenené obedy vo veľmi dobrej kvalite. Chceme mať každý deň jednu polievku, jeden šalát a jedno hlavné jedlo,” hovorí Trnka s tým, že nová bude aj ponuka sendvičov, ktorú už teraz Thalmeiner prezentuje na svojej Facebook stránke.
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s