Čo vás môže prekvapiť v novom Foxforde v Poprade

IMG_20151122_101432 (1)

Nielen fakt, že v okolí sú väčšinou tisícky kníh, ale aj samotný názov Foxford, rôzne hry so slovami a vzhľad akoby modernej univerzitnej kantíny priťahuje istý typ klientely. O to väčšia zábava, ak Foxford umiestnite do úplne nového teritória, kde si ho jeho klientela ešte úplne nenašla.

Tak napríklad naša dnešná ranná návšteva v najnovšej pobočke vo FORUM Poprad bola úsmevná. Namiesto startupistov, študentov, intelektuálov a párikov sedeli v hlbokých kreslách dvaja vulgárni mafiánikovia.

Z vyberaných pohárov si každý sŕkal tvrdého, k tomu džús. Zaiste si najprv pýtali aj popolník. “Každá jedna žena keď si zvykne na viac, si v piči! Si v absolútnej piči,” polovrieskali na “akademickej pôde” až tak, že sme si museli odsadnúť do najvzdialenejšieho kúta (ťažké, Foxford je to malý).

Inak nečudo, vo Forume sú len mafiánske kaviarničky, všetky starostlivo zasklené, aby sa tam mohlo fajčiť. Naša dvojica psychológov žien musela len zablúdiť. “Third wave coffee” až na výnimky vyhasla niekde ešte na západnom Slovensku. V Poprade je pár príjemných miest, Foxford ale v mnohých ohľadoch prináša progres.

Inak nový Martinus & Foxford vo Forum Poprad má rozumnú veľkosť, opticky asi dve tretiny poschodia na Obchodnej. Priestoru “kníhkaviarne” dominuje veľká ilustrácia od tvorcu konceptu Martina Bajaníka. Nekonkurujú jej žiadne dizajnové výstrelky a nápady – jednoduchosť Foxfordu pristane. Je to zďaleka najkrajšia kaviareň v meste (hoci na ten titul by stačilo oveľa menej úsilia).

Oproti iným pobočkám sú novinkou menu boardy nad barom (ak sa nemýlime). Tiež letná terasa –  teraz samozrejme prázdna, ale o pár mesiacov bude lákať, nielen dreveným obkladom, ale dokonca výhľadom na Tatry. Špecifické spomedzi Foxfordov je asi aj intímnejšie osvetlenie – ale možno sa len ráno poriadne nestietilo.

Ceny? Nie tak veľký rozdiel. Espresso tu stojí 1,80 €.

Rozdiel je v kvantite ponuky. Jesť sa dajú len tri druhy chlebíkov (cca 3 €), sendvičov (5-6 €) a dva šalátov (cca 5 €).

Legendárny vtip o údajne predražených bratislavských limonádach sa môže začať šíriť aj po Poprade. Môžete si dať štyri druhy v tradične troch veľkostiach – najviac zaplatíte za liter černicovo-mätovej: 5,50 €. Sme zvedaví, či táto cena bude v menu svietiť aj o rok – veľa to povie o kúpyschopnosti v regióne.

Ak chcete vidieť fotky, najlepšie sú priamo na Facebook stránke Foxfordu.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s