Bratislava si Šafko zastavila, v Londýne pribúdajú stále nové kontajnerové projekty

Jedna z najlepších vecí na ľuďoch z “kontajnerového” Kontaktu zo Šafárikového námestia v Bratislave je, že sa nevzdali a pokračujú. Dúfame, že odyseu s papiermi a úradníkmi teraz zvládnu lepšie. Nový most zásah v podobe projektu The Most potrebuje nový život možno ešte viac, ako Šafko.

Koncept kontajnerovej injekcie života do oblasti, ktoré to potrebuje, zatiaľ medzinárodne prežíva renesanciu. Už niekoľký podobný projekt pribudol v Londýne. Niekdajšia “cool” štvrť Brixton dostala svoj “Pop Brixton” na jar tohto roku. V strede lacných výpredajov pod arkádami nadzemnej železnice na bývalom území nikoho, je teraz niekoľkoposchodový kontajnerový palác s plochou 1500 m2.

IMG_20151009_180826

IMG_20151009_175516~2

IMG_20151009_175006

Je tu desať reštaurácií a barov (časť z nich sa pravidelne obmieňa), niekoľko obchodov miestnych remeselníkov či dizajnérov, coworking, komunitná záhrada, dokonca bar na treťom poschodí kontajnerovej haly, v ktorej je koncertná sála. Ulička s drobnými etnickými reštauráciami s vyvýšeným sedením pred kontajnerom pôsobia ako zo starých preplnených úzkych ulíc Tokia – pre Londýn úplne nový typ stravovacieho zážitku. Konajú sa tu rôzne udalosti, miesto je plné ľudí. Brixton – aspoň Pop – sa stáva opäť destináciou. Projekt má povolenia do roku 2019.

Tento koncept nepotrebuje presvedčať, že funguje – väčšina nájomcov, ktorí tu ponúkajú svoje služby, by nemalo šancu otvoriť si reálny obchod pre hrozivé londýnske nájmy. Dokážu však priniesť na ulice menej overené a odskúšané produkty a prístupy, ktoré ľudia oceňujú a sú ochotní zaplatiť. Nie každému estetika kontajnerov vyhovuje, no v konečnom dôsledku takýto “inkubátor” kreativity a nových spôsobov trávenia voľného častu spestruje život v meste.

Reklamy

Jedna myšlienka na “Bratislava si Šafko zastavila, v Londýne pribúdajú stále nové kontajnerové projekty

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s