Slovenská Medusa prinesie na Slovensko jednu reštauráciu Wagamama z trinástich

Týmto formulárom asi začala komunikácia, ktorá skončila podpisom zmluvy na exkluzívne práva prevádzky reštaurácií Wagamama v Rakúsku, Česku a na Slovensku. Moderná mestská fast-casual reštaurácia je bežnou rekvizitou tých najlepších londýnskych ulíc, ale čoraz viac celej Británie – v krajine je ich už vyše sto.

Medusa včera oznámila, že ráta s vybudovaním trinástich reštaurácií Wagamama vo všetkých troch krajinách, kde už pôsobí. Pre Retazce.sk upresnila, že v Bratislave, domovskom meste Medusy, bude len jedna pobočka reštaurácie s východoázijskou kuchyňou. Nahradí Mercado v Eurovei, ktoré sa sťahuje do Auparku. V Česku bude päť, v Rakúsku sedem.

Niet sa čomu čudovať: veľké investície vo Viedni (po špecificky viedenskej Meduse onedlho otvára i prvé cezhraničné Primi) a v Prahe (nedávno otvorili pražskú verziu Barocku) i vyjadrenia hlavy firmy Petra Štecka naznačujú, že Slovensko skupine už k rastu nestačí. Okrem rozvoja v Česku a Rakúsku v rozhovoroch spomína reálne prípravy na Nemecko a Holandsko.

Z toho pohľadu je milé, že firma vôbec nejakú pobočku Wagamama v Bratislave otvorí – Slovensko čoskoro možno nebude najdôležitejší trh skupiny a s jeho potenciálom už dlho naráža na strop. Zdá sa, že Wagamama v Eurovei je len taká malá vďaka krajine, kde Medusa vyrástla. Postupne si treba že Medusa už nie je slovenská, ale európska firma.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s