Recenzia Grilled Chicken McWrap 300 kcal od McDonald’s: No konečne!

McDonald’s konečne zakomponoval kalorické informácie do svojho proma: uviedol na trh nový letný wrap – Grilled Chicken McWrap 300 kcal. Promuje ho ako “niečo dobré a zároveň zdravé”.

KVALITA (maximálny možný zisk 40 bodov):

Light verzia Grilled Chicken Wrapu ponúka grilovanú kuraciu filetu s medovo-horčicovou omáčkou, rukolou a paradajkami v pšeničnej tortile. McDonald’s presne vie, koho chce týmto produktom osloviť. Takže produkt ako taký dobrý – vhodne zvolená kombinácia surovín.

Nám, čo sme mimo cieľovky, sa však môže zdať tento wrap primálo výrazný. Spomedzi tých, čo má aktuálne McDonald’s v ponuke, jednoznačne. Dať medovo-horčicovú omáčku do tohto wrapu bol dobrý nápad, ale chuťové zázraky neurobila. Možno preto, že nám jej dali málo. Chuť ťahala najmä rukola.

Oceňujeme, že McDonald’s postavil komunikáciu nového wrapu na kalóriách. Špeciálny Grilled Chicken McWrap má iba 300 kcal. Aj keby ste si dali veľké hranolčeky (470 kcal) a napríklad veľkú Coca-Colu light (2 kcal), nemusíte ľutovať, pretože ideálnych obedových 750 kcal bezmála dodržíte. A ak zameníte hranolčeky za záhradný šalát (20 kcal), ste za vodou. My sme si vybrali sezónne Summer Potatoes s neznámou kalorickou hodnotou a veľký pomarančový džús (205 kcal).

Dievčatá a športovci sa potešia. VÝSLEDOK: 30 bodov za Kvalitu.

SERVIS OKOLO PRODUKTU (maximálny možný zisk 20 bodov):

Grilled Chicken McWrap 300 kcal sme testovali v bratislavskom nákupnom centre Eurovea. Obsluhoval nás exoticky pôsobiaci mladík, s jeho výkonom sme boli spokojní.

Ku Grilled Chicken McWrapu 300 kcal neponúka McDonald’s v rámci menu nič špeciálne – môžete si dať do isté, čo k ostatným produktom. Príjemným potešením je Olympijský pohár, ktorý dostanete zadarmo aj k tomuto McMenu.

McDonald’s rozdáva olympijské poháre. Potešia. VÝSLEDOK: 13 bodov za Servis okolo produktu.

PRIDANÁ HODNOTA (maximálny možný zisk 20 bodov):

Je výborné, že McDonald’s začal aktívne pracovať s kalóriami. Aj keď chuť Grilled Chicken McWrap 300 kcal nie je výnimočne dobrá, oceňujeme snahu. Dúfame, že sa z toho stane trend, ktorý bude pokračovať.

Dobrý nápad. VÝSLEDOK: 14 bodov za Pridanú hodnotu.

POMER CENA/VÝKON (maximálny možný zisk 20 bodov):

Samotný wrap stojí rovné 3 eurá. Ak si ho dáte ako stredné menu, zaplatíte 4,5 €. Najväčšie McMenu stojí 4,9 €. Grilled Chicken McWrap 300 kcal stojí rovnako ako jeho klasický Grilled Chicken náprotivok. Je lacnejší ako sezónne produkty, ale napríklad od Big Macu drahší o 20 centov. Vzhľadom na veľkosť porcie a celkové “light” vyznenie mohli cenu nastaviť nižšie. Tým by tiež motivovali ľudí ku kúpe kaloricky rozumnejších produktov.

Mohlo byť lacnejšie. VÝSLEDOK: 8 bodov za Pomer cena/výkon.

CELKOVÉ HODNOTENIE: 65 ZO 100 BODOV

Recenzie jedál fast-foodov a bistier vychádzajú na Reťazce.sk každý týždeň. Hodnotiaci manuál, tu k nemu zbierame pripomienky.

Doteraz najlepšie hodnotené produkty:

85 1955 Burger od McDonald’s

82 Qurrito od KFC

80 Country Grander od KFC

77 Burger s vajíčkom a slaninkou od BeAbout

75 CBO od McDonald’s

75 Domáci burger od Bistra St. Germain

71 Quesadilla od Bistra St. Germain

6 comments

  1. Jak McDonald’s začal pracovat s kaloriemi? Na jejich webu najdete počet kalorií u všech stálých produktů už několik let. A vaši obsesi na hlídání kalorií u amerických fast foodů taky nechápu. Jejich “cílovkou” opravdu nejsou lidi, co si hlídají každou kalorii a jí jen dělenou stravu. Ale sem rád, že vás zaujal exoticky vypadající mladík. :) Jinak se mi vaše recenze líbí a většinou odpovídají realitě. Jen na ty kalorie byste se mohli opravdu vybodnout. Kdybyste měli blog o zdravé výživě, tak dejme tomu, ale takhle…

  2. V beznych restauraciach mi na kaloriach nazalezi… prave vo fast-foodoch ale chcem byt plne informovany o nutricnej hodnote…

  3. Suhlasim tu s ludmi – naco strhavat body za informacie o kaloriach? Vyjadrit sa vyjadrite(i ked, uprimne, ja som zena a ignorujem to pravidelne) ale strhavat body… no neviem… a hlavne, ako tu bolo spomenute, McDonalds ma perfektne informacie o kaloriach pri kazdom svojom jedle. A uprimne, vyskusala som tento Wrap, a nechutil mi… Takze dievcata sa nepotesia, radsej nech ma viac chuti a viac kalorii nez aby to bolo slabe :D

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Log Out / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Log Out / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Log Out / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Log Out / Zmeniť )

Connecting to %s