Musíte vedieť: Moja Samoška už našla partnera. Je z Poštovej banky, má blízko k J&T

Terno Cassovar Košice, najnovší prírastok medzi pobočkami Terno a prvá franchisingová predajňa

J&T vraj chce vstúpiť do biznisu s potravinami. Sieť hypermarketov je už u nás hustá dostatočne a tak sa rôzni podnikatelia obzerajú po ďalšej kapitole zásobovania obyvateľstva rýchlobrátkovým tovarom: menšie miestne či sídliskové potraviny a supermarkety. Tam je trh neskonsolidovaný, okrem systému COOP Jednota neexistuje jeden veľký hráč, ktorý by disponoval veľkým podielom na trhu. Skôr máme veľké množstvo menších prevádzkovateľov. A v tomto segmente sa určite udejú ešte veľké pohyby.

Čudujeme sa, že sa hovorí práve o J&T, nemajú s týmto biznisom skúsenosti. Ale to nemala ani Penta, keď postavila v Poľsku sieť Žabka, následne ju postavila aj v Česku a kompletne predala britskému Tescu.

V súvislosti s počuť o sieti Terno Slovensko a Moja Samoška. Terno určite potrebuje partnera na rozvoj, je príliš malé. Moja Samoška systematicky obsadzuje sídliskové a dedinské potraviny v Bratislavskom kraji a aby stratégiu dotiahla a expandovala ďalej, tiež potrebuje strartegického partnera. Aj keď pri množstve investícií, ktoré už urobila, určite nejaký partner v pozadí existuje.

Luxusnejšia “Moja Samoška u Massima” sídli – v River Parku, ktorý patrí J&T :)

A možno sa to už celé stalo. Spoločnosť Dilligentia R.C., ktorá Samošky prevádzkuje, má už od marca nového spolumajiteľa – RFG Invest Romana Fečíka, ktorý odvtedy kontroluje firmu aj v predstavenstve. Bývalý šéf Poštovej banky je dnes členom jej predstavenstva.  (Mimochodom, banku kontrolovala J&T čiastočne, onedlho bude úplne.) A že predsalen to môže znamenať aj investíciu nielen od RFG Invest ako súkromnej aktivity Romana Fečíka, ale aj od finančného ústavu v rukách J&T, môžu nasvedčovať aj posledné marketingové kroky. Moja Samoška rozbehla súťaž, v ktorej pri platbe kartou Poštovej banky získate výhody.

Ikona 90´s sa porúča. Kenvelo mizne z Bratislavy

Interiér predajne Kenvelo, Korzo Prievidza. V porovnaní s neďalekým H&M katastrofa

Po predajni v Auparku odchádza Kenvelo aj z Avionu. Z Bratislavy v tak odchádza veľká lokálna značka, ktorá v 90. rokoch využila, že sa sem nechcelo veľkým hráčom ako Zara, C&A alebo H&M. V opojení z úspechu nemyslela na to, čo bude po ich príchode. Nielenže sa na to nepripravila pred tým, nereagovala ani po tom. A tak predajne Kenvelo v nákupných centrách vynikali už len ponurosťou a nekvalitným vzhľadom oblečenia mimo aktuálnych trendov. Je záhadou, že prevádzky v Auparku a Avione vydržali tak dlho.

Po Slovensku je roztrúsených niekoľko nevzhľadných Kenvelo predajní, niekde aj subformát Kenvelo Kids. Podľa oficiálneho webu pôsobí turecko-česká značka okrem domáceho a nášho trhu ešte v Bulharsku, Moldavsku, Maďarsku a Rumunsku. Zoznam pobočiek na ich webe je však neaktuálny. Ťažko preto povedať, či si na Balkáne vedia poradiť s príchodom globálnych značiek lepšie.

Ahold, Hypernovy a Alberty na odchode?

Albert Hypermarket v Ostrave. Takto nejak by mali zrejme vyzerať Hypernovy, ak by ich Ahold na Slovensku rozvíjal

Hypernova dala ďalší signál o svojej neschopnosti pôsobiť na Slovensku a nevôli robiť niečo iné, ako udržiavať súčasný stav do neznámeho bodu. Svoj hypermarket v Komárne odstupuje Tescu. To ešte v Komárne nie je a navyše budovy oboch sietí sú podobné, čo sú zrejme okolnosti, ktoré prispeli k tomu, aby sa obe skupiny dohodli. Uvidíme, či je Ahold s Hypernovami na Slovensku na tom tak zle, aby v menej šťastných prípadoch ponechávala po Slovensku po prípadnom odchode takmer dve desiatky prázdnych búd

Ďalšie CBA Centy a Moje Samošky, (vraj) k nám ide Bageterie Boulevard

Páči sa vám  seriál “Musíte vedieť”? Dajte nám o tom vedieť v komentároch

 • Nové články Reťazce.sk vo vašej e-mailovej schránke! Zadajte svoj e-mail do okienka vpravo hore
 • Najčerstvejšie novinky presne tak a v momente, kedy ich zachytíme, nájdete na Facebook.com/Retazce
 • Máte pre nás nejaké novinky? Píšte na retazce@gmail.com alebo na nástenke nášho Facebook.com/Retazce
Reklamy

3 myšlienky na “Musíte vedieť: Moja Samoška už našla partnera. Je z Poštovej banky, má blízko k J&T

 1. To je pekné, že Moja samoška našla partnera, ale prečo sa vedenie (súčasné) nestará o zásobovanie tovarom – konkrétne na Poľnohospodárskej ul.? Už dva týždne nemajú pol litrový alkohol (rum, borovička, vodka…) . Kabicové víno zdraželi 2x z 0.89 centov na 1,49 rovnako aj 2 l džus Caprio raz je za 0,89 a potom za 1,39 To menia týždenne. Aj predavačky sa mi sťažujú na vedenie – nie sú spokojné. Prosím o nápravu. Pravidelná zákazníčka Kubínyiová

  Like

  1. dobry deň, chcela by som vedieť na čo sa sťažujú konkrétne predavačky, lebo tiež chcem isť pracovať do tejto predajne, či je nie lepšie vrátiť sa z kratšej cesty….ďakujem

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s