Pizza Mizza Expres plánuje expandovať na Námestie SNP v Bratislave. Miesto KFC?

Pizza Mizza Expres neostane iba v nákupných centrách. Fast-foodový koncept spoločnosti GastroNet expanduje aj do centra Bratislavy. Nová pobočka má vzniknúť na Námestí SNP, kde svoje reštaurácie prevádzkujú aj reťazce McDonald’s či KFC. GastroNet pre ňu v súčasnosti zháňa vhodného franchisingového partnera prostredníctvom svojho webu či Facebooku.

“Zriadenie franchisingovej prevádzky Pizza Mizza Expres na Námestí SNP sme nemali v našich plánoch. Reagujeme len na aktuálnu ponuku na zaujímavý priestor, ktorý by tomuto typu prevádzky vyhovoval,” vysvetlil pre Reťazce.sk predseda predstavenstva GastroNetu Jozef Šétaffy.


Expandovať týmto smerom sa reťazec podľa Šétaffyho rozhodol okamžite a jednorazovo preto, lebo ide o zaujímavú lokalitu a teda aj zaujímavú príležitosť. “Avšak zriadenie tejto prevádzky ešte nemôžeme záväzne potvrdiť nielen preto, že ešte nemáme zazmluvneného franchisanta, ale budeme musieť ešte dojednať s majiteľom také nájomné podmienky, ktoré nám umožnia prevádzkovať túto pobočku za primeraných ekonomických podmienok,” dodal.

Najmä v obchodných centrách sa Pizza Mizza podľa Šétaffyho slov stretáva s problémom, že prenajímatelia ponúkajú svoje priestory za neakceptovateľné ceny. “Potom sa stáva, ze požadované nájomné jednoducho neumožňuje nastaviť takú výšku nákladov, ktorá by umožnila primeranú návratnosť vloženej investície a teda ekonomicky efektívnu prevádzku,” skonštatoval. Prijateľné nájomné sa GastroNetu nepodarilo dohodnúť napríklad s prenajímateľom nového nákupného strediska Centrál na Trnavskom mýte v Bratislave a preto v ňom pobočku napokon otvárať nebude.

Šétaffy ešte v súčasnosti nechce hovoriť o termíne prípadného otvorenia prevádzky na Námestí SNP. “Aj keby to všetko išlo “ako po masle”, určite by to nebolo skôr ako koncom tohto roka,” naznačil. Na priamu otázku, či tou atraktívnou ponukou sú súčasné priestory KFC odpovedal neurčito: “Nemôžem to potvrdiť ani vyvrátiť.”


Samotné KFC však tvrdí, že z Námestia SNP sa odchádzať nechystá. “Momentálne sa neplánuje zatvorenie prevádzky KFC na Námestí SNP 13 a ani žiadnej inej,” povedala pre Reťazce.sk Lucia Vašková, marketingová manažérka reťazcov KFC a Pizza Hut na Slovensku a v Rakúsku zo spoločnosti Queensway Restaurants Slovakia. “KFC má na slovenskom trhu svoje stabilné miesto a určite neplánuje zo Slovenska odísť. Neustále hľadáme nové, zaujímavé miesta,” dodala.

Hľadanie ale príliš úspešné nie je. KFC na Slovensku už niekoľko rokov stagnuje a neotvára nové prevádzky, v súčasnosti funguje šesť reštaurácií – tri v Bratislave a po jednej v Trnave, Nitre a Banskej Bystrici. V roku 2010 Queensway zatvoril pobočku na Obchodnej ulici v Bratislave.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s