Anker na letisku skončil. Návrat v novom bratislavskom Centráli je vraj istý

Rakúska sieť pekární Anker už nemá na Slovensku ani jednu pobočku. Prvá a doposiaľ jediná na bratislavskom Letisku M. R. Štefánika skončila.

“K ukončeniu pôsobenia došlo po vzájomnej dohode k 31. marcu. Obe strany sa rozhodli orientovať svoj záujem iným smerom,” potvrdila pre Reťazce.sk hovorkyňa letiska Dana Madunická. “Medzičasom sme vyhlásili výberové konanie a pevne veríme, že sa nám v krátkej dobe podarí nájsť silného partnera z radov veľkých sieťových značiek v oblasti rýchleho občerstvenia,” dodala.

Ankerbrot Slovensko podľa obchodného registra na internete od 2. marca 2012 orientoval svoj záujem smerom k likvidácii. Jej bývalý konateľ Peter Volkner sa k dôvodom nevyjadril. “V marci 2011 som odstúpil z funkcie konateľa a s menovanou spoločnosťou od uvedeného dátumu neudržiavam kontakt,” povedal pre Reťazce.sk. Volkner stojí aj za bratislavskou firmou Celfia, tá slovenský Anker prevádzkovala spoločne s rakúskou centrálou.

Materská firma Ankerbrot AG tvrdí, že zo slovenského trhu napriek tomuto vývoju určite neodchádza. Podľa PR manažérky Doris Mülleder má likvidácia spoločnosti Ankerbrot Slovensko iba čisto technické dôvody.

Už neexistujúci Anker tím na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave

Rakúska centrála si pochvaľuje, že zákazníci boli s ponukou Ankeru na bratislavskom letisku veľmi spokojní. “Frekvencia zákazníkov, žiaľ, v konečnom dôsledku klesala. Prevádzkovanie filiálky má pre nás, pochopiteľne, iba vtedy zmysel, ak je daná určitá návštevnosť zákazníkov,” zdôvodnila Mülleder jej zrušenie.

PR manažérka potvrdila, že Anker sa na slovenský trh opäť vráti na jeseň 2012, keď otvorí pobočku v novom nákupnom centre Centrál. “Toto je už istá vec a sme vo finálnej fáze plánovania,” uviedla. Spoločnosť pôvodne avizovala aj otvorenie predajne v nákupnom centre Shopping Palace, v súčasnosti ho už medzi najbližšími plánmi nespomína.

Ankerbrot odštartoval svoje pôsobenie na slovenskom trhu 30. septembra 2010. V tento deň na bratislavskom letisku oficiálne otvoril prvú prevádzku Anker mimo domovskej krajiny. Svoj potenciál vtedy z dlhodobého hľadiska odhadoval na 20 pekární Anker v Bratislave. Ankerbrot svoje výrobky z Viedne vyváža aj do obchodných reťazcov na Slovensku, v Česku a Maďarsku, napríklad do supermarketov Billa.

V Bratislave má Ankerbrot priameho konkurenta, s ktorým v Rakúsku o zákazníkov nesúťaží. Už päť pobočiek s podobným sortimentom v hlavnom meste prevádzkuje sieť pekární Naglreiter. Kým Anker pôsobí vo Viedni a širšom okolí, Naglreiter má sídlo v mestečku Neusiedl am See a pobočky v niekoľkých okolitých obciach.

Reklamy

Jedna myšlienka na “Anker na letisku skončil. Návrat v novom bratislavskom Centráli je vraj istý

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s