Nákupné centrá hľadajú náhradu za Burger King, Polus rokuje aj o zachovaní značky

Tri nákupné centrá, ktorým krach slovenského Burger Kingu naštrbil ponuku služieb vo food-courtoch, sa obzerajú po náhrade. Bratislavský Polus City Center dokonca nevylučuje ani zachovanie Burger Kingu s novým prevádzkovateľom.

“Aktuálne sme v štádiu rokovaní s medzinárodnými sieťami rýchleho občerstvenia. Naďalej však pokračujeme aj v rokovaniach s centrálou Burger King ohľadom možnosti zachovania značky prostredníctvom nového prevádzkovateľa,” povedala pre Reťazce.sk Ivana Gereková, deputy marketing director spoločnosti EHL Real Estate Slovakia, ktorá Polus prevádzkuje.

Náhradu za Burger King hľadá aj žilinský Aupark. Podľa PR manažérky siete nákupných centier Márie Juritkovej sú v takýchto prípadoch oslovované lokálne aj globálne koncepty rýchleho občerstvenia. “Ktorý to nakoniec bude vám budeme vedieť špecifikovať, keď sa definitívne ukončia rokovania,” uviedla pre Reťazce.sk.

Zatvorený Burger King v nákupnom centre Eurovea Galleria
Zatvorený Burger King v nákupnom centre Eurovea Galleria

Tretie bývalé pôsobisko Burger Kingu na Slovensku, bratislavské nákupné centrum Eurovea Galleria, na naše otázky napriek opakovanej snahe neodpovedalo.

Globálna značka rýchleho občerstvenia na slovenskom trhu nevydržala ani dva roky. Tri slovenské reštaurácie nefungujú približne od polovice decembra 2011.

Držiteľom franchisingovej licencie na prevádzkovanie Burger Kingu na Slovensku bola bratislavská spoločnosť Tekaz, za ktorou stojí rovnomenná česká firma z Chebu. Od gastronómie má však ďaleko, na svojom webe uvádza, že je najväčším českým výrobcom hotových prefabrikovaných garáží. Konateľom Tekazu je pražský podnikateľ Tomáš Zuckermann.

Zuckermann ešte začiatkom januára pre Reťazce.sk tvrdil, že Burger King na Slovensku rozhodne nekončí a plánuje expanziu do ďalších miest. Zatvorenie reštaurácií označoval za dočasné, odvolával sa na problémy so softvérom do registračných pokladní. K obnoveniu ich prevádzky však napokon nedošlo.

Kráľ čoho? Kompletný príbeh značky Burger King na Slovensku

Reklamy

2 myšlienky na “Nákupné centrá hľadajú náhradu za Burger King, Polus rokuje aj o zachovaní značky

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s