Recenzia Domáci burger z Bistra St. Germain: Iný ako vo fastfoode

Malé bratislavské Bistro St. Germain, kde panuje atmosféra podobná ako v Shtoorovi, rozšírilo menu o jedlo, ktorá nás zaujalo: domáci burger. Okrem klasiky, hovädzieho mäsa a slaninky, sú v ňom už len samé netradičné suroviny – avokádová omáčka a koriander. Zaviedli ho len v utorok na Sv. Valentína, hneď na druhý deň sme ho otestovali. Veď čo ak raz bude St. Germain expandovať a stane sa z neho reťazec?

KVALITA (maximálny možný zisk 4 body):

Domáci burger si zakladá na čerstvých surovinách a presne také sme dostali. Hovädzie mäso bolo dobré, správnu hamburgerovú chuť mu dodala slanina. Ideálne sa tam hodila omáčka, ktorá svojou jemnou chuťou celý burger zľahčovala. Trochu nám však prekážal koriander – bolo ho veľa a pri svojej výraznej chuti občas až príliš dominoval. Nešlo o nič neznesiteľné, ale niekomu to môže prekážať. Oceňujeme však snahu dať domácemu burgeru zo St. Germain niečo typické a nepodávať nevýrazný produkt.

Burger sme napriek snahe nemohli jesť klasickým spôsobom – rukami. Po prvých pokusoch sme to museli vzdať, keďže bol relatívne veľký a navyše bohato naplnený omáčkou. Našťastie k nemu doniesli príbor.

Chybe, ktorej sa St. Germain mohol vyhnúť, bola studená omáčka. Mohla mať aspoň izbovú teplotu.

Nutričné hodnoty ako takmer všade inde chýbali.

Domáci burger pre tých, ktorých omrzela klasická chuť fastfoodov. VÝSLEDOK: 2 body za Kvalitu.

SERVIS OKOLO PRODUKTU (maximálny možný zisk 2 body):

Bistro St. Germain zároveň so spustením predaja domáceho burgeru uviedlo aj novinku, ktorá sa k nemu ideálne hodí – zemiakové lupienky so smotanovo-bylinkovou omáčkou za 1,2 €. Boli výborné a navyše v cene, za akú v McDonald’s dostanete malé hranolčeky. Odporúčame.

Popri príjemnom prostredí je obsluha najsilnejšou devízou Bistra St. Germain. Mimoriadne úslužná, starajúca sa o vás tak dôkladne, ako sme už dlho nikde nezažili. Na burger sme vzhľadom na to, že nejde o fastfoodový model, nečakali pridlho. Zemiačiky k nemu nám doniesli až neskôr, ale tiež nie príliš neskoro. Napriek tomu sa obsluha ospravedlňovala a vysvetľovala, že v kuchyni sa stala “nehoda”, prvá várka sa spálila, museli robiť druhé a preto nám ich dajú zadarmo. Inde by to prešlo bez povšimnutia. Vyslúžili si vyššie prepitné.

Oplatí sa skúsiť už len pre zážitok zo starostlivej obsluhy. VÝSLEDOK: 2 body za Servis okolo produktu.

PRIDANÁ HODNOTA (maximálny možný zisk 2 body):

Bolo to niečo úplne iné ako vo fastfoode. Oceňujeme domácu chuť. A aj keď kombinácia chutí možno nebola prenikavo geniálna, ale možno len “iná”, na St. Germain budeme spomínať. A s veľkou pravdepodobnosťou sa na domáci burger raz vrátime.

Spokojnosť. Nechoďte na domáci burger do Primi, skúste radšej St. Germain. VÝSLEDOK: 2 body za Pridanú hodnotu.

POMER CENA/VÝKON (maximálny možný zisk 2 body):

Nemožno porovnávať domáci burger zo St. Germain s cenovou hladinou fastfoodov, keďže podľa nás ide o iný typ produktu. Keby sme to spravili, vyšiel by z toho pri cene 5,9 € draho. Ale keď sa pozrieme na bratislavské reštaurácie ako Primi, cena je výhodná – tam za takisto domáci burger zaplatíte okolo 9 €. Nám sa zdala suma nastavená Bistrom St. Germain adekvátna. Možno keď už pridali aj zemiačiky stálo by za zváženie vytvoriť trojkombináciu s nimi, burgerom a nápojom, ktorý sa k nim najviac hodí. My by sme si dali poradiť a zvolili si ju. Teraz sme to skúsili s trojdecovým zázvorovým pivom za 1,9 €.

Primeraná cena za takýto produkt. VÝSLEDOK: 1,5 bodu za Pomer cena/výkon.

CELKOVÉ HODNOTENIE: 7,5 Z 10 BODOV

Recenzie jedál fast-foodov a bistier vychádzajú na Reťazce.sk každý štvrtok. Hodnotiaci manuál, tu k nemu zbierame pripomienky.

Doteraz najlepšie hodnotené produkty:

8,5 1955 Burger od McDonald’s

8,0 Country Grander od KFC

7,0 Fuller od KFC

7,0 Schwarzwald & Cheese

6,5 Pizza Tuscani od Pizza Hut

6,0 X-tra Long Chili Cheese od Burger King

6,0 Wrapstar Greek od KFC

6,0 Jesennje sendviče od Shtoora

6,0 Swiss Burger od Burgerlandu

2 comments

  1. pojdem vyskusat :) len skoda ze ja tam nikdy milu a usluznu obsluhu nenajdem :-/ a vzdy cakam aj 10 – 15 min, ale ak sa neponahlam, tak vydrzim :)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Log Out / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Log Out / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Log Out / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Log Out / Zmeniť )

Connecting to %s