Recenzia Country Grander od KFC: Tak Dobrééé

Nielen McDonald’s vyrukoval v januári s novinkou, ale aj KFC. Pripravil upgrade svojho Grandera: pridal slaninu a cibuľku a vznikol z toho Country Grander (pravdepodobne obdoba českého Texas Grander). Znie to So Good.

KVALITA (maximálny možný zisk 4 body):

Prvé, čo nás pri Country Granderi zaujalo, bolo mäso. KFC ho vie robiť výborne, v tomto prípade bolo “výborné výborné”. Jednoducho So Good. Ľahká chuť, žiadny smrad po oleji, príjemne sa jedlo, potešilo náš žalúdok. No aj keby nám naservírovali len tento kus mäsa samotný, budeme spokojní.

V jednej chuťovej línii s mäsom išli aj ďalšie zložky: KFC sľubuje slaninku, cibuľu, šalát, paradajky, majonézu a barbecue omáčku v “extra veľkej sezamovej žemli”. Slanina dodala príjemný “vidiecky” rozmer presne tak, ako sme podľa názvu očakávali. Overené ingrediencie, ktoré nič nepokazili, ale naopak dobre spolu ladili.

Mimochodom, k menu sme dostali nové, hrubšie hranolčeky. V Česku okolo nich robili promo, u nás boli uvedené akosi mimovoľne. Sú výborné, šťavnatejšie. Odporúčame.

Čo možno Country Granderu vyčítať? Pri prísnom pohľade azda pritenkú spodnú žemľu. A samozrejme absenciu nutričných hodnôt a kalórií. Len pre informáciu pre tých, ktorých to zaujíma: klasický Grander má 714 kcal, český Texas Grander 807. Spolu so strednými hranolčekmi (258 kcal) a colou (okolo 170 kcal) to ideálny limit 750 kcal prekračuje.

Bezvýhradne dobré. VÝSLEDOK: 3 body za Kvalitu.

SERVIS OKOLO PRODUKTU (maximálny možný zisk 2 body):

Servis v bratislavskom KFC na Námestí SNP bol v poriadku. Prevádzka čistá, obsluha ničím výraznejším nesklamala, podala štandardný výkon. Akurát sme museli istý čas na našu objednávku čakať. Pri stole, nie stojac pri pulte ako v McDonalde v Poluse.

To, že KFC zaradilo do ponuky Country Grander, sa nedalo prehliadnuť: rovno pri objednávkových pultoch na zákazníkov striehli dve veľké reklamy. A na nich produkt, ktorý sa na skutočný nepodobal: mäso bolo asi dvakrát vyššie (dôkaz dole). Už vieme, prečo KFC upozorňuje, že “foto obrázkov je ilustračné”.

Ku Country Granderu nie je žiadna špeciálna ponuka. Využili sme aspoň možnosť dať si za zvýhodnenú cenu paradajkovú polievku. Ušetrili sme tak vyše euro.

Niečo špeciálne k špeciálnemu sendviču? Možno nabudúce. VÝSLEDOK: 1,5 bodu za Servis okolo produktu.

PRIDANÁ HODNOTA (maximálny možný zisk 2 body):

Country Grander nás zaujal chuťou, okrem klasického Grandera žiadna konkurencia nič porovnateľné neponúka. Radi si ho dáme znovu. Čo viac k tomu dodať… Investícia, ktorá sa oplatí.

Poďme všetci na Country Grander! VÝSLEDOK: 2 body za Pridanú hodnotu.

POMER CENA/VÝKON (maximálny možný zisk 2 body):

Samotný sendvič Country Grander stojí 4,1 eura a stredné menu s nápojom a hranolčekmi alebo kašou 5,3 eura. Veľké hranolčeky a nápoj sú za 40-centový príplatok. Obyčajný Grander podľa webu KFC kúpite samostatbe za 3,5 eura. Podľa nás mohla byť cena pri Country verzii nastavená bližšie ku klasickému Granderu. Stojí viac ako napríklad 1955 Burger od McDonald’s.

O trochu drahšie ako iné porovnateľné produkty. VÝSLEDOK: 1,5 bodu za Pomer cena/výkon.

CELKOVÉ HODNOTENIE: 8 Z 10 BODOV

Recenzie jedál fast-foodov a bistier vychádzajú na Reťazce.sk každý štvrtok. Hodnotiaci manuál, tu k nemu zbierame pripomienky.

Doteraz najlepšie hodnotené produkty:

8,5 1955 Burger od McDonald’s

8,0 Country Grander od KFC

7,0 Fuller od KFC

6,5 Pizza Tuscani od Pizza Hut

6,0 X-tra Long Chili Cheese od Burger King

6,0 Wrapstar Greek od KFC

6,0 Jesennje sendviče od Shtoora

5,5 Double Royal Bacon od McDonald’s

5,0 India Burger od Burgerlandu

5,0 Stromboli od Sbarro

3 comments

  1. nechapem ich cenovu politiku. su najdrahsi fastfood. ani burger king nebol taky drahy, kym este fungoval. a v Eurovea mali zrejme drahsie najomne ako KFC na SNP.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Log Out / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Log Out / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Log Out / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Log Out / Zmeniť )

Connecting to %s