Ďalšie veľké meno za Moja Samoška – spolumajiteľ pomáha rozvíjať supermarkety po celej Európe, pracoval aj pre Wall-Mart

Moja Samoška vynovila web a je je celkom fajn. Najambicióznejší zjav na slovenskom supermarketovom trhu na ňom odhaľuje viac zo svojho pozadia. Na stránke O nás pridáva k známym menám Peter Seidner a Eduard Vrábel, ktorí pôsobili predtým v topmanažmente  supermarketov Billa, ďalšie meno – Stephan Fanderl.

 

Ono je vám to zaujímavé meno. Fanderl pôsobil do roku 2007 ako šéf logistiky priamo u majiteľa Billy, nemeckej spoločnosti Rewe. Predtým viedol expanziu supermarketov Billa vo východnej Európe, čo mohlo byť bodom stretu so súčasnými spolumajiteľmi firmy Dilligentia R. C., ktorá supermarkety Moja Samoška prevádzkuje.

Dilligentia vznikla v roku 2007 – približne v čase, keď sa Seidner, Vrábel a Fanderl rozišli z Rewe. Pre posledného menovaného je sieť  drobných supermarketov v bratislavskom kraji zrejme jedna z menších postranných aktivít, pre ktoré poskytuje financie alebo know-how. Priebežne sa totiž venuje aj iným aktivitám. Kolínčana Fanderla si v roku 2008 najal americký Wall-Mart, aby preskúmal možnosti expanzie v Rusku. V decembri minulého roka misiu uzatvorili s negatívnym výsledkom (teraz sa to o pokúša opäť, aj keď už bez Fanderla). Len nedávno sa Fanderlove meno vyskytlo v Rakúsku – pomáha s rozvojom švajčiarskych supermarketov Denner.

Moja Samoška síce rozvíja malé supermarkety. Ale riadi ich skutočná ťažká váha.

Reklamy

5 myšlienok na “Ďalšie veľké meno za Moja Samoška – spolumajiteľ pomáha rozvíjať supermarkety po celej Európe, pracoval aj pre Wall-Mart

  1. Neviem, ale uz len dizajnom zvonku mi to pripomina 1995 a nemam dovod tam vkrocit.
    Styl Tesca Express alebo novych Billa (CBC, Eurovea…) je o tolko lakavejsi…

    Like

  2. Neviem ale asi len idiot si výbera predajnu podľa štýlu :) Pravdaže, nečakám od slovakov veľa. Obchodný reťazec mi výhovuje hlavne v oblasti Ivanka pri Dunaji kde sa nachádza presne v centre.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s