Coffee&Co zatvára Obchodnú ulicu pre drahý nájom. Ide skúšať Starú Turú

Na Obchodnej ulici v Bratislave bola Coffee&Co prvá “značková” kaviareň. Tak to bolo dlhé roky. Posledné dva roky sa však priestor zhustil. Na jednej z najpulzujúcejších ulíc Bratislavy pribudli postupne Greentree Café, McCafé a nedávno tretí Shtoor ako súčasť kníhkupectva Martinus. Dokonca hneď vedľa Coffee&Co. Teraz naša najstaršia kaviarenská sieť túto pobočku zatvára. Čo sa deje? Neustála priamo konkurenciu rýchlo rozvíjajúceho sa konceptu Shtoor?

Coffee&Co Obchodná ulica bude o pár dní minulosťou

 

“O osude našej prevádzky na Obchodnej ulici rokujeme už takmer rok, keďže začiatkom budúceho roka nám končí 10 ročný kontrakt. Žiaľ, od začiatku vyjednávania s majiteľmi priestorov sa nám nepodarilo nájsť riešenie, ktoré by vyhovovalo obidvom stranám,” hovorí riaditeľ siete Tibor Végh. V kontraste napríklad s Martinusom či Shtoorom, ktorí v Obchodnej ulici vidia jednu z mála atraktívnych ulíc v Bratislave, Coffee&Co o jej potenciále pochybuje. “Má určitú obmedzenú trhovú kapacitu, nezanedbateľným faktom je aj trend nákupného správania a presunu cieľovej skupiny do shopping centier. V posledných rokoch sa navyše na Obchodnej koncentrovalo viac významných hráčov, čo tiež hrá úlohu pri zvažovaní lokalizácie pobočky a jej výkonnosti,” priznáva Végh argumenty, pre ktoré firmu nechce bojovať o priestory s drahším nájmom.

Po rokoch bude mať Coffee&Co novú pobočku

Naša najstaršia kaviarenská sieť však iba nezatvára. Po rokoch stagnácie, finančných problémov a následne konsolidácie novým majiteľom prichádza na rad otvorenie novej pobočky. “Už tento mesiac spúšťame náš pilotný projekt v menšom meste – Starej Turej. Máme záujem posunúť náš a koncept aj do menších sídel a pokúsiť sa pracovať so zákazníkmi i v takýchto, menej anonymných a kompaktnejších lokalitách,” hovorí Végh.

Coffee&Co Obchodná ulica mala charakteristický interiér, ktorý zdieľa so všetkými pobočkami v centre Bratislavy - aj na Laurinskej či Michalskej

 

Sme veľmi zvedaví, ako sa prejavia nevyhnutne nižšie náklady na celkovom pôsobení konceptu v 10-tisícovom meste. Určite čakajte, že do Starej Turej si urobíme výlet :)

Priekopníkom veľkých kaviarenských sietí v malých mestách je na Slovensku Coffeeshop Company. Aj keď je v prípade tejto spoločnosti ťažšie zistiť, kde presne pobočku má, podľa všetkého je to momentálne Senec, Štúrovo, Nové Zámky či Liptovský Mikuláš.

Do bilancie pobočkovej bázy Coffee&Co tento rok pribudne ešte jedna nová adresa. Firma otvára aj vo svojom druhom najsilnejšom meste, Prahe. Má tam šesť prevádzok a siedma pribudne v časti Skalka. Bez konkretizácie miesta. O nej vieme len to, že hostí hypermarket Tesco Extra.

P. S.: Za doplnenie diakritiky ďakujeme Mišovi :)
Reklamy

8 myšlienok na “Coffee&Co zatvára Obchodnú ulicu pre drahý nájom. Ide skúšať Starú Turú

  1. No ved o to ide Roman, prisposobit koncept miestu. Cize urcite tam nebudu predavat za bratislavske ceny. A na to v texte narazam, co z kvality budu musiet osekat, aby tam prezili

   2011/12/9 Disqus

   Like

 1. Nech netrepe, ze Obchodna ma obmedzeny trh..  Ked sa niekto nevie presadit na Obchodnej, tak bude asi taky obchodnik, ako Milos Jakes.
  Mal povedat iba, ze im nevyhovuje najom a tie kecy o obmedzenosti trhu na Obchodnej vynechat.

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s