Pizza Mizza expanduje do Česka aj s klasickou reštauráciou

Slovenská sieť pizzerií Pizza Mizza chystá v susednom Česku po expanzii s fast-foodovým konceptom Pizza Mizza Expres aj otvorenie prvej klasickej reštaurácie. Nachádzať sa má v novej časti pražského obchodného centra Černý Most, držiteľ franchisingovej licencie GastroNet pre ňu v súčasnosti hľadá franchisanta a rokuje o nájomných podmienkach. V liste bilancujúcom rok 2011 o tom informoval predseda predstavenstva GastroNetu Jozef Šétaffy.

Otvorenie prvej českej reštaurácie Pizza Mizza je predbežne naplánované na jeseň 2012. Expanziu k západným susedom GastroNet odštartoval s konceptom Pizza Mizza Expres, ktorého prvá tamojšia prevádzka funguje od 1. októbra 2011 v pražskom Centre Chodov.

V roku 2012 pripravuje GastroNet podľa Jozefa Šétaffyho otvorenie nových zazmluvnených franchisingových prevádzok Pizza Mizza Expres vo vznikajúcom bratislavskom obchodnom centre Centrál a v Česku v zrekonštruovanom obchodnom centre Avion v Ostrave. Hľadá tiež franchisanta pre fast-foodovú prevádzku v Banskej Bystrici.

Prvá česká prevádzka konceptu Pizza Mizza Expres v pražskom Centre Chodov
Prvá česká prevádzka konceptu Pizza Mizza Expres v pražskom Centre Chodov

Ďalšie klasické reštaurácie Pizza Mizza by sa mali v nasledujúcich rokoch objaviť v obchodných centrách Aupark v Hradci Králové (2012), Brne (2013) a Karvinej (2014). Staviteľ HB Reavis ich postupne buduje v perspektívnych lokalitách bývalej federácie. Naposledy otváral v Košiciach, ktoré však Pizza Mizza obišla, Aupark obýva v Piešťanoch a Žiline.

V lete bol GastroNet kvôli nerentabilnosti nútený zrušiť reštauráciu Pizza Mizza v obchodnom centre Max v Dunajskej Strede a následne zásadne prehodnotil kritériá výberu lokalít, miest, regiónov a partnerov pre budúce prevádzky. Okresal tiež svoje pôvodne ešte ambicióznejšie expanzívne plány.

“Situáciu nám skomplikovala kríza a nepriaznivé očakávania ekonomického vývoja, prakticky žiadny rast kúpyschopnosti slovenských spotrebiteľov, naopak  rástli nám ceny vstupov, médií a energií. Náročná ekonomická situácia je najmä v mimobratislavských prevádzkach,” zhodnotil Jozef Šétaffy.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s