Estónske kávové stánky, ktoré by mohli inšpirovať aj na Slovensku

Ak sa náhodou ocitnete v estónskom hlavnom meste Tallinn, prípadné reťazcové oko vám nedá nevšimnúť si stánky Coffee In. Estónčania nemajú svoj lokálny Starbucks, aspoň sme si ho nevšimli. Ale stránky Coffee In sú všade. Nepredstavujte si ušmudlané slovenské “ričmenové” výdajne, Coffee In majú jednotný červený dizajn, z vonka čisté, zvnútra vysvietené.

Coffee In na Tallinnskej ulici

 

Prečo sa o Coffee In zmieňujeme? Aj u nás existuje široká skupina ľudí, ktorí sú ochotní kávu, čaj, lepivo sladké ochutené latté či kakao kupovať “so sebou” aj u nás, ale nie vždy majú kde. A rozhodne nejde o kávových gourmetov. Mesto menšie ako Bratislava hostí až 16 stánkov tejto značky a v centre mesta sú niektoré stánky otvorené dokona 24 hodín. Ak nie dokazuje, tak to minimálne naznačuje životaschopnosť aj u nás.

A Coffee In na Tallinnskej stanici

 

Koho by to mohlo zaujímať? Možno niektoré z našich kaviarenských reťazcov – najmä Coffee&Co, ktoré v poslednej dobe akoby strácalo pri aktívnej konkurencii pointu. Sieť stánkov dopravných uzloch si však vyžaduje investície. A Fornetti – veď kto má už teraz k dispozícii množstvo stánkov po celom Slovensku? Avšak pre úspech konceptu by museli trochu dbať na vizuál stánkov – káva so sebou musí byť tak trochu “posh”. A to je v prípade dunajskostredského giganta dopekaného lístkového pečiva kameň úrazu. Tajomstvo úspechu Fornetti sú totiž práve minimálne, až žiadne nároky na držiteľa licencie.

Nevadí. Nechávame teda tému Coffee In len ako inšpiráciu pre kohokoľvek :)

Reklamy

Jedna myšlienka na “Estónske kávové stánky, ktoré by mohli inšpirovať aj na Slovensku

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s