Milé PR agentúry a podobné tvory. Tu sú naše rady

Milé PR agentúry, marketingoví šéfovia a iní ľudia, ktorí chcú publicistu pre biznis, za ktorý zodpovedajú. Vaše tlačové správy a informácie privítame veľmi radi. Otvorená komunikácia je príznakom zdravej firmy. Spozorovali sme tri spôsoby, ako k nám svoje informácie distribuujete. O každom máme pre vás pár slov.

Individuálna informácia pre nás. Médium poteší (aspoň zdanie) exkluzivity. Existuje tak oveľa väčšia šanca, že správa sa dostane von. Tlačová správa pre ostatných môže vyjsť pár hodín na to. Výsledok? Informovaní sú všetci a navyše budujete dobré vzťahy. Dôležitá vec – vy by ste mali vycítiť, čo je pre konkrétne médium exkluzívne. Aby to nebola banalita alebo marketingový balast, ktorá novinárov urazí.

Novinky na webe alebo blogu (s newslettrom, samozrejme!) Nemusíte voliť často ťažkopádnu rétoriku tlačových správ plných slovnej vaty, ale individuálne komunikujete so zákazníkom a navyše osobným tónom komunikujete aj s médiami. A zdieľať na Facebooku linku na firemnú novinku zavesenú na webe je tak ľahké!

Tlačová správa. Ak už musíte zasielať tlačové správy, nech sa páči. Ak ste veľká seriózna firma a chcete oznámiť vážne veci,  určite by to mala byť prvá voľba. Ale novinky jesennej kolekcie? Na webe, kde si to pozrú aj zákazníci, by to malo väčší zmysel ako e-mailový kôš novinára. A keď už teda spamujete súbormi DOC v súbore, zaveste tlačovú správu aj niekde na web. Sme vo veku Facebooku či Twitteru, myslíte si, že do statusu sa dá pripojiť Word ako príloha? A mimochodom, čo tak aj poslať fotografiu toho, o čom píšete?

Reklamy

Jedna myšlienka na “Milé PR agentúry a podobné tvory. Tu sú naše rady

  1. Som celkom prekvapena, ze v dnesnej dobe dostavate este informacie v .doc formate a to hlavne z marketingu :-) Este tak v .pdf by som pochopila. Pobavila som sa :-)
    Lin

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s