Prvé košické Terno otvára už 17. novembra, v Svätom Juri v januári

Bývalá COOP Jednota Bratislava si ako Terno Slovensko nachádza aj iné cesty k otváraniu nových supermarketov Terno, ako len vlastné peniaze. Už dlhšie vieme, že koncom roka firma otvorí prvý franchisingový supermarket v Košiciach.

Terno tu otvorí (zatiaľ neznámy) držiteľ licencie  v novom polyfunkčnom centre Cassovar, ktorý pri troche nadhľadu môžeme lokalizovať “na skok do centra mesta”. Terno otvára už tento týždeň, v deň sviatočného 17. novembra.

Zaujímavosťou je, že nové Terno bude v meste, v ktorom COOP Jednota pre ľudí takmer neexistuje. Podľa webu COOP tu majú spotrebné družstvá len dva malé supermarkety, každý po tri pokladne.

Po odchode z COOP premenovala bratislavská Jednota všetky svoje supermarkety na Terno. Nie všetky to dokázali ustáť s úrovňou kultúry predaja

 

Novinkou je chystaná pobočka supermarketu v Svätom Juri. Nová firma CBA Market, za ktorou stojí členka predstavenstva CBA SK Marcela Kureková, už na webe www.cbamarket.sk hľadá kompletný personál supermarketu. Podľa šéfa marketingu Terno Slovensko Olivera Vališa je otvorenie svätojurského Terna naplánované už na január 2012 a ide o franchisingovú spoluprácu CBA Market a Terno Slovensko.

Ide o zaujímavý model, v ktorom za rozvojom siete a značky Terno stojí človek blízky štruktúre spoločnosti CBA SK. Terno Slovensko síce sedí v jej orgánoch, ale faktom je, že CBA SK prevádzkuje sieť konkurenčných supermarketov.

Samo o sebe je Terno pre spoločnú históriu s Jednotou a niekdajšiu inovatívnosťou síce známa, ale pomerne malá sieť. Firma momentálne prevádzkuje 22 supermarketov Terno a tri lokálne predajne potravín. Väčšinu historicky v Bratislave, ale aj v nákupných centrách Banskej Bystrice či Trenčína.  Otvorením košického supermarketu zavŕši počet nových prevádzok v prvom roku samostatnosti 2012 na tri. Z toho dva pribudli v Bratislave.

Reklamy

4 myšlienky na “Prvé košické Terno otvára už 17. novembra, v Svätom Juri v januári

  1. Bola som na otvoreni Terna v Košicia a musim povedať, že krajšiu a modernejšie vybavenú predajňu potravin som ešte na Slovensku nevidela. 

    Like

  2. Ja som tiez bola, den po otvoreni a paci sa mi tam. Predajna je velmi priestranna, ziadne tlacenie sa medzi ulickami. Co sa tyka sortimentu, som spokojna, mozno som cakala trochu sirsiu ponuku zeleniny. Kedze to mam skutocne blizko, urcite tam budem chodit pravidelne. 

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s