Galéria Mlyny Nitra vydáva každý mesiac pomýlené reklamné noviny

V nitrianskom nákupnom centre Galéria Mlyny nepochopili, načo vydávať vlastné reklamné noviny. Namiesto toho, aby pomáhali predávať, si v nich najatá redaktorka realizuje svoje žurnalistické ambície. Už dávnejšie sme na Facebook.com/Retazce upozornili, že Mlyny na jednej strane vo svojich Mlyny Rendezvous News upozorňuje na akciu “Night Shopping”. No na druhej strane článok začína povzdychom, že chudiatka predavačky musia strpieť nakupujúcich zákazníkov do noci. Trochu nežiadúci sociálny rozmer. Alebo taká marketingová sofisitkovanosť, ktorá nám prízemným nesiaha po päty.

Titulka Rendezvous Galéria Mlyny z augusta 2011. Obrátene je symbolicky

Naposledy sa nám dostalo do rúk augustové číslo. Titulok “Dlhy, všade samé dlhy” v reklamných novinách nákupného centra napovedal, že nič sa nezmenilo. “Začiatok augusta sa niesol v znamení správ o odštartovaní druhého kola finančnej krízy. Trasie sa to v Európe i Amerike. Významne poklesol rating USA aj ceny akcií a , naopak, narástli nároky investorov na výšku úrokov z dlhopisov problematických štátov…  Banky požičali penaize ľuďom, firmám, finančným špekulantom a štátom, ktorí nevedia svoje dlhy splácať… Dlh je ako oheň – dobrý sluha ale zlý pán. Dlhy sú často na začiatku spoločenského úpadku,” píše sa v článku Ing. Jozefa Gálu. Bežíte do elektra kúpiť si niečo na splátky?

Pokračujeme. Článok “Botanická expozícia v Mlynoch” už vyzerá, že aspoň tematicky sedí do konceptu novín, ktoré majú podporiť návštevu nákupného centra. Už začiatok tento omyl vyvracia. “Dnešná uponáhľaná doba praje nečestnosti, porytectvu a prechodným i dlhodobým stratám pamäte. Z tohto titulu si už len malé percento obyvateľstva uvedomuje, akému životodarnemu zdroju vďačí za svoju existenciu a aké krátkozraké je ľudské devastujúce počínanie voči matke prírode,” píše autorka viacerých článkov a šéfredaktorka Mgr. art. Andrea Marešová, ktorá si evidentne myslí, že patrí medzi tých vyvolených.

Texty plné žurnalistických i myšlienkových floskúl patria do portfólia slohových prác na strednej škole. Manažment Galérie Mlyny robí smiešnu chybu, že si nevie ustrážiť, aby noviny plnili svoju funkciu. Investovať do nich má zmysel len vtedy, ak spotrebu motivujú. Nie od nej odrádzajú.

Reklamy

4 myšlienky na “Galéria Mlyny Nitra vydáva každý mesiac pomýlené reklamné noviny

 1. ak si to niekto plati, tak si tam moze pisat co len chce. a kazdopadne je lepsie mat zakaznikov, ktori maju len tolko dlhov, kolko vladzu splacat ako takych co im exekutor vezme do mesiaca vsetko. ti uz tak skoro nenakupia. ste sa v noci zle vyspali alebo co? lol clanok

  Like

  1. Je to to isté, ako keby na pumpe rozdávali letáky v ktorých by písali, ako autá škodia životnému prostrediu a radili by ľudom aby začali používať bicykle.
   Aupark vydáva svoj AuLife a nevtieravo a zaujímavo motivuje ľudí aby nakupovali v ich centrách, Mlyny vydávajú noviny, v ktorých vysvetlujú svojím zákazníkom prečo by do ich centra nemali chodiť. 

   Like

   1. A to sa ešte Rado neobul do politického rozmeru tohto pseudoplátku, kde v každom čísle musí byť aspoň jedna fotka vysmiateho Smeráckeho primátora s podtextom typu: “Budem naďalej robiť všetko preto,…”. V tom istom čísle, kde Mlyny vysvetľujú ľuďom, ktorí pracujú v centre mesta a doteraz mohli cez deň parkovať v Mlynoch, že odteraz už nie. Toho istého primátora, ktorý sa pred voľbami vystatoval, ako zabezpečil 1100 parkovacích miest v centre mesta (akože Mlyny).

    Like

   2. Ste vycvičený na spotrebu ako nejaký pes. Z hľadiska ľudskosti je tá redaktorka na tom lepšie. Vy reťazcové zrúdy. Prestante naháňať zisk začnite zisťovať či je vo vaších silách vidieť ľudskosť vo vašom konaní a premýšľaní. A to nie som po americky patetický. Len si uvedomujem amerikanizáciu na našom odcudzenom Slovensku.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s