Tesco ide ohrozovať Jednotu na dediny. Otvorilo Expres v Pate

Tesco a jeho Expresy začali púť po Slovensku. Minule prvýkrát vystúpili z Bratislavy do Banskej Bystrice a spoznávajú vidiek. Vyvolenou je obec Pata pri Seredi.

Tesco Expres v obci Pata pri otvorení (doplnené 17. októbra)

Obec je domovom pre vyše tri tisícky obyvateľov a bude tak najmenším sídlom, kam britská spoločnosť na Slovensku vstúpila. Udalosť má ešte jeden rozmer. Tesco vliezlo do kapusty spotrebným družstvám Jednota, ktoré už asi sto rokov vládnu slovenskému vidieku.

Šestnásty Tesco Expres v dedine Pata

Tesco tu ukáže, ako si predstavuje dedinskú samoosbluhu. Nebude sa zatvárať v pracovný deň o 17:30 a v sobotu o 11:00. Naopak, sedem dní v týždni bude otvorené od 6 ráno do 22. hodiny večer. Firma rozdala podľa tlačovej správy poukážky na zľavu 20 % z ceny nákupu 12. októbra, teda v deň otvorenia aj v okolitých dedinách – Hájske, Pusté Sady a Zemianske sady. Dokopy majú okolo šesť tisíc obyvateľov. A päť tisíc je hranica, od ktorých sa začínajú reťazce zaujímať o malé mestá. Na skok od územia je Šoporňa. Síce má vyše 4 tisíc obyvateľov, no prevádzok s potravinami má už dostatok.

http://maps.google.sk/maps?f=q&source=s_q&hl=sk&geocode=&q=obec+pata&aq=&sll=48.266512,17.84523&sspn=0.146722,0.41851&vpsrc=6&gl=sk&ie=UTF8&hq=&hnear=Pata&ll=48.266512,17.84523&spn=0.073348,0.209255&t=m&z=13&output=embed
Zväčšiť mapu

Šestnásty Expres je už 105. predajňou reťazca na Slovensku. Umiestnenie v Pate môže znamenať tiež experiment, ktorý britskému reťazcu supermarketov ukáže, či aj postavenie obchodu v spádovej oblasti niekoľkých dedín je ekonomicky zaujímavý model. A v tom prípade je to pre Jednotu či CBA veľkou hrozbou.

Poznámka: V texte sme 17. októbra opravili údaje o počte obyvateľov obcí. Za chybu sa ospravedlňujeme.
Reklamy

2 myšlienky na “Tesco ide ohrozovať Jednotu na dediny. Otvorilo Expres v Pate

  1. Milý novinári aspoň si zistite koľko obyvateľov ma obec Pata naozaj… Ak píšete takéto články aj o inom tak vidím, že sa vám nedá veriť.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s