Nový reťazec na Slovensku: V centre Bratislavy otvorí globálna pizzéria Sbarro

Pizzériu Sbarro môžete nájsť vo veľa kútoch sveta. Príliš nekričí, pre nás bola vždy skôr v úzadí. Často sa krčí v nákupných centrách a pokiaľ ide o ulice miest, nezvykne byť priamo na hlavnom námestí. Značku Sbarro máme ukrytú niekde v podvedomí – jasné, to je tá pizzéria. Ktorá nás nikdy nepresvedčila, aby sme vošli.

To sa však zrejme zmení. Sbarro totiž vstupuje do Bratislavy a rozširuje možnosti okúsiť spôsob predaja a chuť pizze, ktorý cibrili skúsenosti so zákazníkmi v desiatkách krajín. Sbarro otvorí priamo v centre Bratislavy, medzi klasickou budovou Slovenského národného divadla a McDonald’s na Gorkého ulici. Nahradí dlhšie prázdny priestor po reštaurácii Svet piva.

Prvá pobočka pizzérie Sbarro v Bratislave sa pripravuje za reklamnými plagátmi

Pizzu slovenskí podnikatelia milujú. Nepotrebujú si platiť špičkových kuchárov, jej výroba je veľmi lacná. Chute sú variabilné pre široké spektrum zákazníkov. A tí vedia, do čoho idú. Že na týchto základoch sa dá stavať, dokazuje lokálna sieť Pizza Mizza a množstvo podobných po celej Európe.

Licenciu na Slovensko Sbarro predalo v delikátnej situácii. Vyše 50-ročnej sieti, ktorá od vzniku až doteraz sídli v New Yorku, hrozil bankrot. Má za sebou komplikovanú reštruktualizáciu a ohlasuje, že sa jej podarí prežiť.

Sbarro je franchisingová sieť, licencovaní podnikatelia v štyridsiatich krajinách sveta prevádzkujú vyše tisícku pobočiek. Väčšinu v domovských Spojených štátoch Amerických. V Česku má sieť päť pobočiek, z toho štyri v nákupných centrách. Z krajín V4 je Slovensko druhé, kde sa našiel záujemca o licenciu.

Priestor, ktorý prevádzka Sbarro obsadí, rekonštruuje spoločnosť Engicon. Nevedno, či sama vlastní licenciu, alebo premenu priestorov robí pre klienta. Predchádzajúce prevádzky Svet piva a Peoples Lounge Restaurant prevádzkovala spoločnosť Red Monkey Group, ktorej patrí napríklad reštaurácia Paparazzi alebo U-F-O Watch Taste Groove.

Reklamy

4 myšlienky na “Nový reťazec na Slovensku: V centre Bratislavy otvorí globálna pizzéria Sbarro

  1. Ja som do nej raz vošiel, druhý raz tú chybu už nezopakujem, tá pizza mi vôbec nechutila. Pečú presne ten typ, ktorý nemám rád.

    Like

    1. Musim suhlasit s Martinom. Ja som naposledy bol v Sbarro na letisku v Amsterdame a tiez ma nenadchla. Ale na druhu stranu, kolko ludi, tolko chuti, zeano…

      Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s