Činorodá COOP Jednota Liptovský Mikuláš: Záleží im na mene

Toto počúvame pomerne často. Vojdeme si od obchodu v úplne nevhodnú chvíľu, zachytíme “zámerne niečo nelichotivé” alebo “náhodnú, vôbec nie bežnú nepríjemnosť”. Zavesíme to na web a vydávame to za hĺbkovú a serióznu recenziu. To všetko platí, my chceme chodiť nevhod, keď sú obchodníci nepripravení. Pretože ani zákazníci sa neohlasujú. No a nevieme, prečo si obchody myslia, že tu vydávame hĺbkové a seriózne recenzie. Je to úchytkom zachytené pozorovanie doplnené o pár slov.

Možnosti obchodníka reagovať na nás a zachovať si tvár sú obmedzené. Usvedčujúci dôkaz je už na webe, čo s tým. Nie je však nič stratené. Komunikácia vie urobiť veľa. Obchodník má dve možnosti:

1. Urazí sa a napíše to do diskusie

Čo ste si to dovolili, je neférovosť, máte veľmi zvláštnu motiváciu, neplatí vás niekto? Ste neprofesionálni. Stiahnuť, zrušiť, zaklincovať. Žaloba. Výsledok? Nič, akurát strápnenie obchodníka.

2. Urazí sa, prehltne to a pokúsi sa komunikovať

Obchodník pokúsi komunikovať a vysvetľuje, že veci nie sú čierno-biele. Lebo skutočne nie sú. Opustí invektívy a povie svoj názor na vec. Vyzve k ďalšej návšteve, aby si ktokoľvek overil,  že veci sa majú inak. Negatívnu informáciu z webu už nedostane, no ľuďom zostane po ňom príjemný pocit vecnej debaty. A takých obchodníkov si zákazníci vážia.

V oboch bodoch sa obchodníci odhaľujú, ako by postupovali pri reklamácii. No a kto by chcel nakupovať niekde, kde reagujú podráždene?

Veľmi nás teší každý nový člen v kategórii dva. A o to viac, ak patrí do COOP Jednota Slovensko, ktorá sa komunikovať len učí. Nedávno sme písali o družstve COOP Jednota Liptovský Mikuláš, ktoré vo svojej prvej predajni Tempo použilo veľkoplošné fotografie sortimentu nad regálmi, no v zahanbujúcej kvalite. Liptovskomikulášskej Jednote záleží na mene a tak v diskusii pod článkom upozornila na to, v čom je jej predajňa silná. Aj keď tému kvality fotografií “taktne” obišla.

Každopádne, presne toto je ten prístup, ktorý všetci v službách potrebujeme. Nie invektívy, ale slušná komunikácia. Aby sme ho podporili, z diskusie vyťahujeme celý príspevok na dôstojné miesto v tele tohto článku. A pridávame  aj fotografie z prvého liptovského supermarketu Tempo, ktorý niekto z marketingu liptovskej Jednoty do diskusie pripojil k reakcii. Skvelé, robíte si svoju prácu dobre. Až na tie fotky v predajni :)

COOP Jednota Liptovský Mikuláš: Vážení zákazníci, milí priatelia,

ako sme si už mnohí iste zvykli, nie všetko, čo je napísané na internete musí verne odzrkadľovať realitu. Ak napríklad fundovaný recenzent ohodnotí supermarket negatívne len na základe jednej fotografie umelého kvetu, alebo záberu, na ktorom je namiesto celého regála pečiva radšej zviditeľnený povinne umiestnený únikový východ, či z pár „rozostrených“ fotopútačov /niekomu sa páči práve takýto ich vizuál dotvárajúci atmosféru nenásilného nákupu/, treba pochybovať o jeho skutočných zámeroch. Koniec-koncov, ak sa majú v tak veľkej predajni vyskytovať len podobné „chybičky krásy“, výsledok recencie by mal byť presne opačný.

Na rozdiel od autora vás všetkých chceme srdečne pozvať do prvého supermarketu Tempo na Slovensku, aby ste sa presvedčili, že aj mimobratislavské COOP Jednoty sú schopné ponúknuť svojim zákazníkom vysoký štandard pri nákupe, kvalitné výrobky, skvelé ceny a rozmanitý sortiment. Tento napríklad zahŕňa aj samostatný kútik pre bezlepkové výrobky, či výrobky bio, dia a racio, čo „pozornému“ autorovi zrejme uniklo rovnako, ako plné vitríny výrobkov s orientáciou najmä na tie slovenské /podľa nezávislého prieskumu predáva práve reťazec COOP Jednota vo svojich predajniach najväčší podiel výrobkov zo Slovenska/. V Tempo Supermarkete sa stretnete s kultúrnym prostredím pre nákup spojeným s viacerými inovatívnymi službami ako Unikasa, Cash Back, či dobíjanie kreditov mobilných operátorov.

Príďte k nám v ktorúkoľvek hodinu, nie len v sobotu na obed, ako náš recenzent, keď počas turistickej sezóny väčšina z nás vyráža za krásami Liptova. Sme tu pre Vás každý deň už od od 6.30 /v sobotu a nedeľu od 7.00/ a to až do 21.00 hod. Potom nám iste napíšte Vaše dojmy na marketing@lm.coop.sk, budeme sa tešiť z každej Vašej pripomienky.

PS: na porovnanie prikladáme pár fotografií, ktoré zachytil náš objektív.

COOP Jednota L.Mikuláš, s.d.

Oficiálne fotografie supermarketu Tempo v obchodnom centre Stop.Shop Liptovský Mikuláš

Reklamy

Jedna myšlienka na “Činorodá COOP Jednota Liptovský Mikuláš: Záleží im na mene

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s