Drink Point má konkurenta. Slovenský 1. Day ponúka tiež lacný alkohol, no má lepší marketing

Že výrobca nealka TopLimo na Slovensku rozvíja sieť obchodov a akciovým alkoholom, cigaretami a sladkosťami sme vás informovali nedávno. Nazval ich Drink Point. Na Slovensku však  nie je jediný. Košický 1. Day má veľmi podobnú misiu v mestách na východe Slovenska. Otvorené ma na úctyhodných devätnástich miestach cez Košice, Prešov, Poprad, Spišskú novú Ves či Svit a Humenné.

1. Day má síce trochu nezrozumiteľný názov (aj keď firma za ním zmysel vidí), ale marketingovo je v porovnaní s Drink Point oveľa silnejší. Košická firma má jasný a osobitý dizajn predajní, funkčný a informačne bohatý web, profesionálne navrhnutú (aj keď nevyužívanú) Facebook Page. Rieši ekológiu, plánuje zrejme aj privátne značky, má vernostný program a snaží sa rozbehnúť veľkoobchod.

Keďže Drink Point na webe takmer neexistuje, ťažko povedať aký je stav predajní v prípade tejto siete. No podľa situácie z júna môžu oba koncepty už súperiť o zákazníka v konkurenčnom súboji: obe firmy majú súčasne pobočky v Košiciach, Spišskej novej Vsi či Prešove.

Predajňa 1. Day v Prešove. Obrázky interiéru nájdete na webe firmy

Firma 1. Day si dokázala sieť takmer dvadsiatich predajní vybudovať len od roku 2009. Stojí za ňou štvorica ľudí, dvaja z nich dosiaľ nepodnikali, dvaja sú v tomto oveľa skúsenejší. Právnici Ľubomír Pršebice a Vladimír Pavlov pôsobia v niekoľkých firmách, viaceré z nich sú v likvidácii, niektoré z sú komunálnej podniky v Košiciach. Spoločne vlastnia firmu Konzultačná a poradenská s.r.o.

Reklamy

3 myšlienky na “Drink Point má konkurenta. Slovenský 1. Day ponúka tiež lacný alkohol, no má lepší marketing

    1. ja som skor pochopil ze to ma byt specializovany maly obchod s alkoholom kde k nemu predavaju aj sladkosti a cigarety, nieco na sposob novinovych stankov

      Like

  1. Možno má dobre zvládnutý marketing, ale ich názov je taký slovensko-anglický hybrid. Buď to mali nazvať “1st Day”, alebo “1. Deň”. Takto to nie je ani to, ani to.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s