V Lotyšsku našli skvelý spôsob, ako predávať mrazený jogurt. Kedy ho objavia aj Slováci [foto]

Sietí s mrazeným jogurtom nájdete po svete priehrštie, je to samostatný segment. U nás sa podnikatelia obmedzujú na práškové zmrzliny z Talianska, aj keď je na ulici iž päť s tým istým sortimentom. Mrazený jogurt nemá nálepku sezónnosti (predajné len cez leto), a ľudia nemajú zafixované podávanie v kornútku. Preto sa s ním dajú robiť väčšie čary. Predajne s mrazeným jogurtom vám neponúknu len samotnú hmotu, ale učia ľudí na väčšie porcie a množstvo rozmanitých posýpok a sladkých sirupov. V konečnom dôsledku tak redefinovali zmrzlinu a dokážu z prenajatých priestorov vyťažiť viac.

Dosiaľ sme sa na svete stretli s prevádzkami kde sa mrazený jogurt predával klasicky – spoza pulta. V Rige však prišli pod značkou YoYo Frozen Yoghurt so skvelým nápadom. Samoobsluha.

Vyzerá to asi takto. Vojdete do pomerne malej kruhovej miestnosti. V strede máte veľký pult, kde si môžete nabrať množstvo gumených alebo klasických cukríkov, sladkých chrumkavých cereálií,  čerstvého nasekaného ovocia či orieškov a tri druhy sirupov. V stene za pultom sú stroje na zmrzlinu, v tomto prípade štyri a každý z nich ponúka inú príchuť mrazeného jogurtu. Zoberiete si téglik, chrumiek, ovocia, čačiek a sirupov si pridáte nad i pod jogurt koľko chcete. S hotovým dielom putujete k pultu, kde vám výtvor odvážia a zaplatíte.

YoYo frozen Yogurt v lotyšskej Rige: Čo si nakydáte, to si priplatíte

 

Autori konceptu urobili niekoľko dobrých krokov, ako nebadane postrčili zákazníka k väčšej spotrebe a vylepšili tak koncept.

  • len veľké misky. Zákazník má tendenciu nabrať si viac
  • samoobsluha. Keď si čapujete zmrzlinu sami, pridáte si skôr viac, ako menej
  • menej personálu. Stačí jedna pokladníčka
  • dobrý cveng jogurtu. Ženy na zmrzlinu zdvihnú obočie ako na sladkosť, jogurt je však vnímaný zdravšie

YoYo frozen jogurt má len jednu prevádzku v širšom centre Rigy, hlavného mesta Lotyšska. Ako to býva v mnohých prípadoch novších podnikov,  nájdete ho len na Facebooku.

Galéria YoYo Frozen Yoghurt: Urobte si ho sami

This slideshow requires JavaScript.

Reklamy

4 myšlienky na “V Lotyšsku našli skvelý spôsob, ako predávať mrazený jogurt. Kedy ho objavia aj Slováci [foto]

  1. Ja som mrazeny jogurt prvykrat jedla v USA v lete 2010 a iny sposob predaja ako samoobsluhu som ani nevidela. Takze tento skvely napad asi nepochadza z Lotysska :) Kazdopadne by som uvitala jogurtovu samoobsluhu aj na Slovensku, clovek ma z toho taky vacsi pozitok…

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s