História naživo: Bizarný skener cien v supermarkete COOP Jednota Martin Trenčín [foto]

Vždy hovoríme, že v Jednote je sila. Jednotlivé spotrebné družstvá COOP Jednota často prežili niekoľko štátnych usporiadaní či režimov v priamej kontinuite. Podarilo sa to vďaka nezvyčajnému firemnému statusu družstva.

Za všetky tie roky sa nazbieralo na slovenské pomery obrovské množstvo predajní v rôznych priestoroch a tvaroch, rôznej kvality a vybavenia. Spravovať tieto prevádzky a dávať im jednotný ráz, v tom majú Jednoty oveľa ťažšiu úlohu ako napríklad LIDL, ktorý rozhodne o tom, že regál s kvetmi sa posunie na iné miesto, pretože je pádny predpoklad, že sa budú predávať lepšie. A v tisíckach predajní sa tam regál môže presunúť, pretože až na výnimky sú predajne jednotné. COOP Jednota ten luxus nemá.

Skener cien v supermarkete COOP Jednota Martin - pobočka Martin, Záturčie Trenčín, pobočka OD Rozkvet, Šoltésovej

Niekedy by to však chcelo trochu viac citlivosti. Na sídlisku Záturčie v Martine V obchodnom dome Rozkvet v Trenčíne sme našli tento stroj. Starý harddisk bzučal, čierno-biely šetrič obrazovky rytmicky (možno dvakrát za sekundu!) obmieňal pohyb predmetov na šetriči obrazovky. K skrinke bol pripojený obrovský skener EAN kódov. Len vyrušiť tohto deduška na samostatnom stolčeku na teplom miestečku blízko pekárne trvalo niekoľko sekúnd. OK, COOP Jednota Martin Trenčín bola niekedy možno pokroková. No teraz je takýto skener na predajni hanba, súca na presun do múzea obchodu.

Reklamy

3 myšlienky na “História naživo: Bizarný skener cien v supermarkete COOP Jednota Martin Trenčín [foto]

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s