Tajomstvo Mojej Samošky odhalené: Mení sa na ňu klasická zanedbaná Samoška

“Prečo názov Moja Samoška, keď slovo “Samoška” už používa iná, v Bratislave etablovaná sieť?” pýtali sme sa pred pár týždňami prevádzkovateľa nového, rýchlo sa rozrastajúceho maloobchodného reťazca. “Túto otázku spotrebiteľom ozrejmíme v priebehu mesiaca,” znela vtedy tajomná odpoveď.

Dnes už je riešenie hádanky jasné. Aj Samoška sa začína meniť na Moju Samošku. Minimálne sa tak deje s pobočkou na Vilovej ulici v Petržalke. “Vážení zákazníci, z dôvodu rekonštrukcie tejto predajne sa vám ospravedlňujeme za sťažené podmienky pre váš nákup. Za pochopenie ďakujeme a radi vás uvítame v našej novej predajni Moja Samoška,” víta zákazníkov oznam na dverách.

Oznam je vyhotovený v príjemnom korporátnom dizajne Mojej Samošky, čo môže stálych zákazníkov zvyknutých na počmárané A4-ky vizuálne šokovať. Remodeling a nastolenie identifikovateľného konceptu potrebovala Samoška ako soľ. Smrad zhnitého ovocia a zeleniny pri vstupe, zelené mäso v chladiacom boxe či drôtený koš s ponožkami miesto snackov pri pokladni sú už snáď navždy minulosťou.

Rekonštrukcia je zrejme len na začiatku, badateľnou zmenou je zatiaľ len prevzdušnenie a sprehľadnenie predajnej plochy a ešte výraznejšie používanie korporátnej červenej farby. Dočasne tiež nie je možné platiť platobnými kartami. Predajňa už teraz predĺžila otváracie hodiny – v pracovných dňoch už nezatvára o 20:00 ale o 21:00, v sobotu dokonca miesto doterajších 14:00 až o 20:00 a v nedeľu je miesto 12:00 otvorené do 13:00.

Ako prevádzkovateľ predajne je uvedená spoločnosť Samoška s pôvodnými manažérmi reťazca. Či dôjde k fúzii s firmou Diligentia R.C., ktorá stojí za Mojou Samoškou, zatiaľ nie je jasné. Doteraz preberala najmä predajne, ktoré boli predtým súčasťou siete DoNa.

Diligentia R.C. chce mať do konca tohto roka v Bratislave a jej okolí 30 prevádzok. Plán je to veľmi reálny – Mojich Samošiek je už teraz 7, po prípadnom prebratí všetkých Samošiek by tento počet razom stúpol na 24. Pod značkami Samoška, Samoška Mini a Rema 1000 totiž v Bratislave a s jednou výnimkou v Dunajskej Lužnej funguje 17 predajní.

Reklamy

Jedna myšlienka na “Tajomstvo Mojej Samošky odhalené: Mení sa na ňu klasická zanedbaná Samoška

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s