Na Kollárovom námestí v Bratislave je Minute. Prémiový koncept Fornetti [recenzia]

Minute, v minúte hotové, v minúte čerstvé. Jasná pointa konceptu už od názvu. Človek by to od tak skúsenej firmy ako Fornetti pri jej prémiovom koncepte “fresh food baru” čakal. Síce ich schopnosti predávať na úrovni môžu vyvolávať pri pohľade na pografitované bratislavské predajné búdy vzbudzovať otázniky, ale predsa len – vďaka voľnosti a nízkym nárokom, ktoré majú na držiteľov licencií je Fornetti tam, kde je.

Ak niečo robí Fornetti samo, má to hlavu a pätu. Príkladom je Fornetti Centro v Dunajskej strede – ako veľká prémiová predajňa Fornetti s doplnkovým sortimentom. Predajňa je fajn, no zostala tam, kde začala. S konceptom Minute, ktorý posúva spoločnosť ďalej od svojej kľúčovej značky k bonitnejšej metskej skupine zákazníkov, to najprv firma skúsila v netypickej lokalite Vlčie hrdlo. Po asi desiatich mesiacoch skúšobnej prevádzky majú konečne možnosť ochutnať koncept aj desaťtisíce bratislavčanov a ich hostí, ktorí sa premelú centrom mesta.

Minute postavilo Fornetti ako nadstavbu nad predajňu svojho dopekaného pečiva, to tvorí pomerom základ sortimentu. Dopĺňajú ho prvotriedne sendviče (na aké si vďaka Naglreiteru alebo Zlatému bochhníku už zvykáme) a trendové šaláty. Menšinovo sortiment dopĺňa pizza, štrúdle, koláče a dezerty. Minute je čiastočne aj predajňou klasického pečiva, to ponúka za preskleným pultom v regáloch.

Dnu vás čaká klasika – dlhý pult s obrovským množstvom tovaru, za ním espresso centrála, chladnička s nápojmi a pult s pekárenskými výrobkami. Nad týmto všetkým menu-boardy s výhodnými ponukami. Interiér je priestranný, čistý, všetko silne brandované. Nenájdete chladničku Coca Cola alebo bezplatný pútač od distribútora. Fornetti všetko sústredí na značku Minute. Milo pôsobí, že dokonca personál dostáva na brandované tričko nielen menovku, meno je na ňom dokonca vyšité.

Naše raňajky v menu za 3,60 eur

 

Na raňajky (otvorené je od 7:00) sme si dali menu za 3,60. Je to +/- ustálený cenový štandard na raňajky, Minute však pozitívne prekvapí obrovskými možnosťami výberu kombinácií a hodnotou, ktorú za cenu dostanete. Vybrať si môžete akúkoľvek bagetu, akékoľvek pečivo z možno tridsiatky druhov rôznej veľkosti. Ku káve dostanete automaticky smotanu (nie mlieko v plaste!) a základný Fornetti koláčik. Malým nedostatkom pre začiatok je, že menu sa na tácku ledva zmestí. Ale mali sme príjemnú, srdečnú a ochotnú obsluhu a to vždy ospravedlní drobné nedostatky.

Na Kollárovom námestí v budovách bývalej Živnobanky sa príliš gastro-konceptom nedarí, pokusy tam padajú jeden za druhým. Ak sa to Minute podarí prelomiť, bude to potvrdením skutočnosti, že dobrý koncept je základ.

Naša návšteva vo Fornetti Minute Kollárovo námestie vo fotografiách

Kliknutím na “i” zobrazíte dodatočné informácie

 

Na Reťazce.sk vieme najviac o Minute FreshFoodBar:

Reklamy

5 myšlienok na “Na Kollárovom námestí v Bratislave je Minute. Prémiový koncept Fornetti [recenzia]

 1. Isla som okolo, pozerala som ze co je to za koncept, a isla dalej. Teraz, ked viem ze to ma pod palcom Fornetti, sa urcite pojdem pozriet :):)

  Like

 2. Aha tam predavaju tie rozmrazene polotovary pol roka stare s francuzska. V CR to uz budu musiet oznacovat, ale v BA sa nad tym nikto nepozastavi. Dobru chut, ja by som to do huby nedal.

  Like

  1. Polotovary na Fornetti sa robia v Dunajskej Strede. Francuzsko zvyknu tipovat ludia, ktori nevedia rozlustit, ze Fornetti je v taliancine. A rozhodne to nie je nic zdrave, je to listkove cesto. Ale to ze sa to dopeka na predajni, to nie je absolutne nic zle. Ved tak sa pecie pecivo v kazdom jednom supermarkete alebo aj pekarnach. Je to vec distribucie. Klasicka masova stredna trieda

   Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s