Marks&Spencers prispôsobí obchody podľa toho, kto v nich nakupuje

V Británii napríklad Marks&Spencer nemusí riešiť čistotu, dizajn, členenie interiéru a orientáciu na zákazníka. To sú už roky vyriešené samozrejmosti.

Teraz napríklad venuje niekoľko miliónov na remodeling ponuky prispôsobený pre zákazníkov tej-ktorej predajne. Ponúkaný tovar prispôsobí kúpnej sile, demografii obyvateľstva, konkurenčnej situácii, náboženskému a etnickému zloženiu. O zmene za 600 miliónov libier si prečítate viac na webe Guardianu.

Nákupné centrum Mirage Žilina: Marks & Spencer je takmer osamotený na medziposchodí

Podľa našich informácií takto reaguje na Slovensku podobne len Tesco. Na základe vyhodnocovania predajnosti jednotlivých tovarových položiek, aj vo väzbe na dáta Clubcard (demografia) vie poskytnúť obyvateľom konkrétneho sídliska presné zloženie tovaru napríklad pri otváraných Expresoch.

Sme zvedaví, kto bude druhý.

U nás zatiaľ riešme CBA s instantnými kávami v chladiacom boxe, Jednotu s alkoholom v skrini zamknutej na kľúč, Moju Samošku s predavačkou, ktorá pred zákazníkom povie, že nakupuje výhradne v Tescu a Tesco v prázdnym oddelením ovocia a zeleniny.

Reklamy

Jedna myšlienka na “Marks&Spencers prispôsobí obchody podľa toho, kto v nich nakupuje

  1. Ha-ha.. Myslim, ze M&S nepomoze v ich problemoch v EU ani tato ich aktivita. Okrem UK totiz tato  znacka prakticky nikde v EU nefunguje. Asi aj preto zacali vymyslat s potravinami a uvidime s cim este pridu. Vsak take TAKKO robi vacsie obraty, ako M&S…… Mat takeho najomcu v centre, teda ziadna vyhra. Okrem imidzu a cool nazvu z tohto shopu nie je ziaden prinos.. Viem si vsak predstavit, ze sa u nas o neho developeri a prevadzkovatelia OC trhaju.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s