Najväčším obchodníkom nie je Tesco, ale družstvá COOP Jednota ako celok

Najväčším obchodníkom na Slovensku je Tesco, písali sme na základe rebríčka TREND Top 200. V TOP 200 sa nenachádzalo všetkých tridsať autonómnych spotrebných družstiev, ale len prvých šesť. Marcela Koffler z PR agentúry JANDL, ktorá zastupuje systém COOP Jednota Slovensko, má všetky čísla.

Z nich vyplýva, že COOP Jednota ako zastrešujúci nákupný systém v roku 2010 predsalen predstihol Tesco Stores. Jednota medziročne narástla o 4,6 % na 1 550 233 eur a Tesco narástlo o 12,9 % na 1 393 490 eur.

Supermarket COOP Jednota v Kalnej nad Hronom. Najkrajšia zo systému vôbec

 

Tesco zostáva najsilnejším samostatným obchodníkom, systém zabezpečujúci predovšetkým hromadný nákup pre nezávislé spotrebné družstvá COOP Jednota však predstihol anglického obchodníka v tržbách o 156 tisíc eur a “najlepším domácim potravinám” tak patrí prvé miesto.

Rozdiel medzi COOP Jednota a Tescom sa v porovnaní s rokom 2009 zostril. V roku Jednoty utŕžili o 250 tisíc viac, v roku 2010 len o 150 tisíc viac. V roku 2011 sa prejaví aj odchod významného člena COOP Jednota Bratislava. Ten priniesol minulý rok siete 95 tisíc eur a aj o tých COOP Jednota Slovensko príde. Budúci rok tak bude súboj Tesco – COOP Jednota Slovensko ostrejší.

Reklamy

2 myšlienky na “Najväčším obchodníkom nie je Tesco, ale družstvá COOP Jednota ako celok

  1. konecne sa Jednota priznala k nejakym číslam. Som zvedavý, či to budú robiť každý rok, hlavne ak padnú pod Tesco. Napríklad v Čechách Jednota pravidlene zverejňuje celkové čísla za celý systém. Rovnako by bolo potrebné urobiť to s CBA a Bala.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s