Všetky veľké hypermarkety Tesco budú trochu Extra. A dva budú Extra celé

Podľa údajov po povýšení petržalského hypermarketu Tesco na koncept Extra rástli tržby o približne 10 %. To je údaj starý niekoľko mesiacov. Chuť, ktorú má Tesco na rozvoj formátu Extra naznačuje, že teraz to môže byť aj viac.

Už vieme, že Extra sú všetky tri veľkoformátové hypermarkety Tesco v Bratislave. Že jeden je mimo hlavného mesta – vo Zvolene, vieme tiež. Náš čitateľ Michal z Michaloviec avizoval, že v jeho lokálnom hypermarkete sa dejú zmeny, ktoré mu pripomínajú práve Extra. “S rekonštrukciou začali po oddeleniach pred týždňom a zamestnanci presne nevedeli povedať, o čo ide. Každopádne elektronika a textil boli už dokončené a vyzerajú presne ako Tesco Extra Petržalka – ako na vašich fotkách,” napísal na našu oficiálnu Facebook stránku Facebook.com/Retazce.

Tesco chuť na Extra potvrdzuje. “V rámci všetkých formátov hypermarketov tento rok remodelujeme niektoré oddelenia s cieľom priniesť zákazníkom niektoré inovácie z formátu Extra,” napísal šéf komunikácie Tesco Michal Dyttert. Zmena sa bude týkať všetkých hypermarketov veľkého formátu na Slovensku.

Povýšenie aj so zmenou názvu na Extra dostanú tento rok ešte dva veľké hypermarkety a Extra obchodov tak bude na Slovensku šesť. Nebude ťažké tipovať, že pôjde zrejme o najprofitabilnejšie hypermarkety. Tie by mali byť logicky v krajských mestách.

Čo čaká všetky veľké Tesco Hypermarkety

Je váš hypermarket “veľký”? Ľahko to zistíte – ide o nonstop prevádzky.

 • širší rozsah produktov a tovaru
 • dizajn niektorých oddelení – najviditeľnejšie zrejme na oblečení (drevená podlaha, iný spôsob osvetľovacích rámp, iný spôsob vystavenia tovarov) a v elektronike (TV corner)
 • oddelenie ovocia a zeleniy už prešlo refitom vo všetkých formátoch (menili sa prepravky, chladiace zariadenia)
 • tam, kde je to možné sa pridáva hneď za vstupom na plochu obchodu sortiment rezaných kvetov a chladiace boxy s rýchlym občerstvením (grab and go – sendviče, nápoje, krájané a balené ovocie a zelenina a pod.)
 • tam, kde to bude možné, centrum služieb zákazníkom

Ako vyzerajú zmeny v Tesco Michalovce

Za fotografie ďakujeme Michalovi

Reklamy

4 myšlienky na “Všetky veľké hypermarkety Tesco budú trochu Extra. A dva budú Extra celé

 1. no aj vo Zvolene stavaju dalsie tesco (supermarket) na sidlisku sekier a dalsie vraj bude v europa sc ak ho niekedy dokoncia……

  Like

 2. medzi casom aj Tesco v Povazskej Bystrici trochu zmenilo svoj vyzor pribudli samoobsluzne pokladne a najmarkantnejsia zemna je v oddeleni textilu viac som si zatial stihnut nevsimol bol som tam len letmo 

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s