Ako vyzerajú raňajky v Naglreiteri [foto]

Radi raňajkujeme v uliciach mesta. Keďže našim mestom je Bratislava, možnosti sa dramaticky zužujú. Ak aj nejaký podnik skúsi otvoriť po siedmej a ponúka raňajkové menu, po čase to musí zabaliť. Nie sú ľudia. A ak sú, tak bez fantázie a idú do McDonald´s. Rešpekt pred jeho marketingovým majestátom: pred pár rokmi raňajky nemal a sám musel ich zaradenie v tomto prostredí risknúť. Oplatilo sa, ľudia sa naučili. Keď sa pridajú ďalší hráči, bude to vďaka návyku jesť vonku už jednoduchšie.

Medzi možnosti raňajok v centre hlavného mesta patrí aj Naglreiter na Obchodnej ulici, jedna zo štyroch pobočiek skvelého rakúskeho pekára v hlavnom meste. Rakúska kultúra raňajky skrátka vyžaduje, slovač-neslovač. Za 2,99 eur ponúka sladké alebo slané . Ide o kávu a výber dvoch z troch druhov pečiva. V prípade sladkej verzie je to brioška, sladký rožok alebo croissant. K tomu dostanete masielko a džem. Ak to oceňujete, všetko je rakúskej výroby.

Trochu ťažké a jednotvárne raňajky. A starý croissant

Brioška bola skvelá, no zarazilo nás, že croissant bol včerajší. Tak rozhodne nechceme začínať deň v pekárni. Káva nebola pre fajnšmekra, ale masy asi neurazí.

Problémom raňajok v Naglreiteri je, že ľudia síce stále do predajne prichádzali, ale ihneď po nákupe pečiva so sebou aj odchádzali. Okrem nás bol za približne pol hodinu v rannom kritickom čase obsadený len jeden stôl. A to nemal raňajky. Čiže my jediní medzi 7:00 a 7:30, v kritickom raňajkovom čase. Koľko tu za jedno ráno predajú raňajkových menu? Päť? Desať? Je to málo na to, že promo je na oknách celý deň. Rozumieme, že pekáreň chce asi predávať predovšetkým pečivo a to jej ide. No na takýto predaj by stačilo aj okienko a investícia do sedenia je zbytočná.

Fotografie: Sladké raňajky v pekárni Naglreiter

V galérii pár dôkazov a na záver pre všetkých, ktorí dlho neboli – pár záberov na výnimočne dobré a poctivé Naglreiterove zákusky.

Reklamy

2 myšlienky na “Ako vyzerajú raňajky v Naglreiteri [foto]

  1. No ak to bolo dnes, tak niet divu. Predsa len je statny sviatok a 3/4 obyvatelov je vsade mozne, len nie v centre. Ja som chodieval cez zimu do N. na ranajky pomerne pravidelne a vzdy boli obsadene minimalne tri stoly. Je fakt, ze to bolo ale neskor – cca. okolo deviatej.

    Like

  2. Druha strana mince je, ze ich promo ich viac nez slabe, napis je sice na okne cely den ale jeho citatelnost ? pri prechode pri predajni ? tabula vonku oznamuje akciu na sisky uz kolko mesiacov ?
    a stary croissant je tiez hodny za zmienku….. Takze to co McD zvlada super (mark.), tu velmi ani nezacali….

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s