V Martine sme našli Frito. Najväčší pokus o slovenský McDonald’s

Ak by chcel niekto urobiť McDonald’s pre Slovákov, asi by nepostupoval inak. Výrazné červeno-žlté logo vo vlastnej budove na pešej zóne, vo vnútri dobre zvládnuté plagáty s aktuálnymi akciami, interiér ako z amerického bistra, dokonca s poschodím. V ponuke klasické burgery, bagety, hranolky, ale aj šaláty (parížšky, vlaššský, bulharský…), klasické zákusky (veterník, punčák, šamróla) a klasické jedlá (vyprážaný syr, hot-dogy a spol).  Volá sa to Frito (ach, aké výstižné) a nájdete ho v centre McDonald’s.

Prevádzka vykazuje klasické znaky snahy ušetriť na produkte a slovenskej práce s personálom – podráždení zákazníci sa na Facebooku zavše sťažujú na obe. Druhá, azda väčšia skupina, však vo Frite vidí lokálnu možnosť byť svetový a najesť sa v niečom, čo pripomína McDonald’s. A tí na Frito nedajú dopustiť. Avšaj je to presne ten typ zákazníkov, ktorí sa po otvorení pobočky svetovej siete v Martine okamžite presunú do McDonald’s.

Nič sme si nedali. No musíme povedať, že zatiaľ najlepšia prevádzka z kategórie “v tomto meste chýba McDonald’s”. Vzhľadom na jeho expanzíve plány by sme však v pozícii majiteľa rýchlo rozmýšľali, z čoho chce žiť najbližšie roky. Martin má nad 50-tisíc obyvateľov, pobočka svetového symbolu globalizovaného stravovania otvorí skôr alebo neskôr aj tu.

Reklamy

5 myšlienok na “V Martine sme našli Frito. Najväčší pokus o slovenský McDonald’s

  1. Moderatorom webu retazce.sk odporucam uz nejake 3-4 roky fungujuci pekny a kvalitny fastfood v Humennom – CitiBurger so skvelym dizajnom. Nechapem, ze doteraz o tomto nikto nepisal.

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s