Toto u nás nenájdeme: Tematický McDonald’s na vlakovej stanici v Ljubljane

Na vlakovej stanici nájdete McDonald’s. Už v tej samotnej informácii nájdete istý posun v porovnaní so situáciou u nás. V hlavnom meste Slovenska si pred cestou vlakom môžete dať občerstvenie pochybnej akosti v špinavých stánkoch a kávu tak z automatu. Alebo štamperlík v niektorej z krčiem.

Je jasné, že McDonald’s bezdomovcov nepriťahuje, preto je na stanici v Ljubljane menej bezdomovcov.  K tomu všetkému je aj špeciálny – nájdete v ňom autentické historické relikvie z vlakovej stanice, plagáty s vlakovou tematikou a rôzne podobné drobnôstky. Akurát sa obávame, že unifikovaný model interiéru, ktorý McDonald’s zavádza u nás a začal už aj v Slovinsku, dáva tejto informácii charakter “po prečítaní spáľte”. Máme pre vás aspoň fotografie :)

Videli ste niekedy na cestách podobný tematicky zariadený McDonald´s?

Reklamy

6 myšlienok na “Toto u nás nenájdeme: Tematický McDonald’s na vlakovej stanici v Ljubljane

 1. Trosku od veci, ale vsimol som si, ze tu niekde v blogu bolo uvedene, ze v McCafé nemaju Americano. Vcera som ho na Hviezdoslavovom videl na tabuli… :)

  Like

 2. Citujem:
  Retazce.sk Lokálne odtienky: V Slovensku nedostanete v McCafé Americano. Ako menšiu verziu tam poznajú ˇ”Črna kava”. Alebo si myslia, že ide o nejakú špecialitu a ponúknu “Dunajská kava”, čo je v skutočnosti naša “Viedenská káva”.
  Ale nic v zlom, mam vas blog rad… :)

  Like

 3. Keď chodievame v lete surfovať cez Francúzsko, tak sa vždy stavíme v surfovom McDonald’s v meste Biarritz/Anglet. Má takú fajn atmosféru – stojan na surfíky, surfové fotky, obložené drevom a tak. Hen, tu som objavil aj jednu foto pre ilustráciu: http://min.us/ln0kGe

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s