Po domácky urobené: Obchodné centrum Madaras Spišská Nová Ves

V Spišskej Novej Vsi ešte žiadny developer nepostavil klasické obchodné centrum v novej budove. Spišskonovomešťania si však pomohli sami. V starých skladištiach či výrobných halách majú vlastné nákupné centrum. Vo vnútri rozozná rozdiel len pozorný pozorovateľ, zvonku je to skrátka na šedo-červeno natretý sklad.

Keďže Madaras je v meste sám, nemal núdzu o základných nájomcov, ktorí zvyknú zapĺňať fachmarktcentrá – ako Kik, Jysk, DM Drogerie Markt a tiež Technomarket, Gate. Cestu si sem našla aj Billa.

Že nejde o centrum pod správou profesionálnej správcovskej spoločnosti vidno najmä na zlom marketingu. Tvoria ho štyri či päť obrázkov šťastných ľudí (prípadne s plnými taškami) rozvešané po budove a vyobrazené na billboardoch. V interiéri nie je takmer žiadna alebo zanedbaná navigácia, marketingové materiály ledabolo položené na akomsi stolíku. Ako jediná interiérová osobitosť je gýčový svietiaci strom, ako zabudnutý z vianočnej výzdoby. Nenechajte si ho ujsť v galérii.

Na poschodí sú predajne nábytku. Nie je ničím zaujímavé – keď sme zacítili cigaretový dym, hneď sme sa otočili. Trochu bizarné centrum, ale, čo je hlavné, živé.  Uličky s obchodmi tu sú, v obchodoch je tovar a obchodníci majú pokladne, kde sa dá zaň zaplatiť. A ľudí bolo aj v nedeľu ráno dosť. To v mestečku bez konkurencie úplne stačí.

Reklamy

13 myšlienok na “Po domácky urobené: Obchodné centrum Madaras Spišská Nová Ves

  1. súúúúhlas… v podstate súhlasím so všetkým, keďže pracujem v tomto pokuse o nákupné centrum od jeho otvorenia, aj keď ma trochu dostalo to spojenie “toxický fastfood” (ale to len beriem osobne), no mrzí ma, že pri tak tvrdej a úprimnej kritike sa dokázal aj sám autor seknúť pri pomenovaní tohoto FAKT SILNÉHO gýču. Ale to len taký postreh :) koniec koncov sme si všetci zvykli, že v “našom” madarase už nikdy nič nebude inak :S c´est la vie…

   Like

 1. ach jo, kedy uz konecne zmenite pismo na webe, to sive na bielom podklade je vazne uzasne citatelne, nevraviac o velkosti vo Firefox (pod Linux), obsahovo vyborny web, bohuzial velmi tazko citatelny kvoli tragickemu pismu (farbe, velkosti i fontu – zoradene podla dolezitosti)

  Like

 2. ozvy sa mi ohladom toho toxickeho fastfoodu Chicken McGrill…pokecame      neskryvaj sa….toto patri autorovy tohto članku 

  Like

  1. Raz som si dal v jednom z týchto fastfoodov kung pao…. ja zjem všetko, ale toto bol nenormálny grc. Ten človek, čo to robil asi v živote kung pao nejedol…

   Like

 3. Madaras?Neriadená marketingová strela,ktorá namiesto vpred sa posúva vzad.Jedno slovenské príslovie hovorí:”Aký pán,taký krám.”Kusy opadavajúceho stropu pri Detskom kútiku,ktorý redukuje pôrodnosť na Slovensku…Požiarne dvere na poschodí uzatvorené reťazami,to všetko priklincované visacími zámkami,na lepšie usmernenie prípadnej paniky…Inžinier Feri chodiaci s vyhrnutým golierom až po oči,aby nevidel tú hrôzu…Aj keď ju vidí,tak nechápe,lebo on je už raz taký…Padajúce protipožiarne rolety,zasekávajúci sa výťah,vŕzgajúce eskalátory,blbnúci alarm…”Rozvoniavajúca” BILLA,ktorá Vás prefacká už pred vstupom…Posuvné vchodové dvere,ktoré sú sem-tam pomalšie ako bežiace dieťa…Zatekajúce stropy,ktoré pri búrkach rozparádia Vaše dieťa na detských atrakciách v kombinácii water & electric energy…Šmykľavá podlaha,ktorá Vás v zimných mesiacoch naučí dvojitý axel a trojitý rittberger…Zúfalí nájomcovia,ktorí sa snažia aj za cenu toho,že si kvôli zákazníkom nemôžu ani prdnúť či ciknúť…Architektúra,ktorá by do hrobu priviedla Gaudího skôr než akási drnčiaca električka…Esbéeska a upratovačky,ktorí jediní riadia chod tohto “mementa mori”…A čím to je?Neschopnými manažérmi,pre ktorých je origami “ôsmy” div sveta…Inteligentnými ľuďmi,ktorí ak sa nedá,tak radšej zvolia ratio ako degeneratio…Jarom a Ferim a ich víziami,ktoré sú hodné samostatnej časti Simpsonovcov…Primátorom Janom,ktorého hanba nefackuje,lebo “má” šedý zákal a prachy sú prachy-a volebný sľub je ako-tak splnený…
  Prajeme našej starej tatrasvitáckej dáme,aby čím skôr zhodila nánosy polystyrénového púdru a aby ukázala,že nie je takou mladou a zdravou slečnou,akou sa ju snaží ktosi prezentovať.

  PS:Ďakujeme mozgovému trustu,že dovolil cirkusu Humberto,aby presne vystihol trvalý stav v “najväčšom a najnavštevovanejšom” centre na Spiši.

  PS 1:Psíčkari,hurá!Konečne môžete so svojími miláčikmi zvýšiť návštevnosť v Madarase…Veríme,že napokon na rad prídu aj fretky,hady,veverice…a to všetko len pre prachy,prachy,prachy.

  Like

  1. Pán autor tohto naozaj kruto pravdivého príspevku, ešte ste zabudlui na jednú podstatnú vec, a to doprovodná hudba. Ešte v januári sa z reprákov ozývajú vianočné piesne, prípadne, ak sa nejaký esbeeskar spamatá, tak tam hodí cédečko so starými, a to doslova, nie však dobrými hitmi, ktoré vás už z reprákov lacnejších, ako tie, čo ponúkajú predajcovia notebookov k základnej výbave, vítajú už od vstupu cez hlavný vchod… fakt zabité nákupné centrum… ešte že nám tam idú otvoriť dokonca 3D kino… pán Šutarík, veľká vďaka za toto Vaše dielo…

   Like

 4. Nerozumem, ale naozaj nerozumiem..som velmi rada za kazdy pokus o podnikavost na Spisi..chodim do roznych OC a v sluzbach nevidím az taky obrovsky rozdiel.Je to male obchodne centrum v malom meste, ale zato s dobrym vyberom sortimentu.Chodim tam rada, lebo tu nakupim roznorody tovar pod jednou strechou a nemusim behat po celom meste…Madaras sa rozsiruje..tak mu prajem aby prosperoval dalej..

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s