Bieda obchodných domov Jednota. Prejdite sa s nami pobočkou Trnava

Spotrebným družstvám Jednota zostali ako komunistické dedičstvo aj obchodné domy. Keďže do miest prichádzajú moderné nákupné centrá, napriek výbornému umiestneniu v centrách miest obchodné domy chátrajú.

Krásne uvítanie v trnavskom Obchodnom dome Jednota

Jednota pre marketing nerobí ani to minimum, čo Prior – ten aspoň udržuje stavby v relatívne dobrom stave a vydáva letáky. Obchodné domy nemá totiž ako prívesok, ale hlavný predmet činnosti. No spotrebné družstvá nechávajú obchodné domy doslova hniť. Jediný marketing je vytiahnutie staromódnych závesných dekorácií a ako nájomcu berú každého.

Boh vie, koľko sezón pamätá tento pult. Podľa dizajnu odhadujeme sedemdesiate až osemdesiate roky

Že formát obchodného domu ešte netreba zahadzovať, ukazuje Tesco so svojím konceptom My. Koniec koncov, britské department stores pod značkami Selfridges, Debenhams, John Lewis, House of Fraser či ľudový Marks&Spencers na každej dedine ukazujú, že koncept netreba zahodiť, iba pretvoriť na tunajší trh. Nakupovaniu v obchodných domoch treba vrátiť úroveň, nájsť nájomcov a robiť taký marketing, aby nákup v nich bol status-symbolom. Pochybujeme, že v Jednote majú čo i len jednu A4 so stratégiou, čo robiť s obchodnými domami.

Takéto priestory budú v obchodných domoch Jednota len pribúdať

OK, možno sú centrá čoraz viac vyľudnené. Prečo asi? Aj preto, že nim trónia aj takéto obchodné domy a nikto do ničoho neinvestuje. Drobný obchodník, ktorý si zoberie pôžičku na butik na Hlavnej ulici odliv ľudí na perifériu nezvráti. Veľký obchodný dom áno.

Pobočka v Trnave je najlepším príkladom zahodenej príležitosti – ešte ako-tak fungujúce centrum, pomerne veľké mesto, nenasýtený trh. Ak Jednota nevie, čo s ním, mala by ho pretvoriť, prenajať alebo predať. Teraz je v pozícii žaby na prameni.

Naša prechádzka COOP Jednota Trnava Obchodný dom

Reklamy

7 myšlienok na “Bieda obchodných domov Jednota. Prejdite sa s nami pobočkou Trnava

 1. a co ste nekricali ked na nas trh prisli obrovske retazce s velkym zahranicnym kapitalom, kde predavacky za pokladnou pracuju za minimalnu mzdu a ked sa ozvu tak ich kopnu do r… a beru dalsich v poradi, spravaju sa k nim ako k nejakej veci. nie je problem so zahranicnym kapitalom, ktory este ako bonus dostane od statu nejake tie danove prazdniny,budovat hypermarkety. kedy to dostal slovensky podnikatel, ktoreho trzby ostavaju na slovensku a neunikaju tak teda aj vase peniaze za hranice slovenska?! nech sa paci podme fotit vsetky stare objekty na slovensku a hovorit o nich vseobecne ze sa o ne majitel nevie postarat bez akehokolvek zistenia pozadia preco tak objekt vyzera. rad by som videl nehnutelny majetok autora clanku, pokial sa zan nehambi alebo ho nema ho zatazeny uverom alebo hypotekou. pokial to tak nie je pardon. (budem sledovat diskusiu nadalej)

  Like

   1. otázka znie, že prečo sa v článku hovorí ako keby to bola len chyba COOP Jednoty TT? prečo ma článok taký subjektívny pohľad? prečo to nie je objektívne? prečo sa autor trochu nezamyslí nad dôvodom odchodu ľudí z námestí do okrajových obchodných centier? prečo autor nehľadá vinu aj mimo COOP Jednotu TT? možno takto znejú otázky?

    Like

   2. 1. Témou je Obchodný dom COOP Jednota Trnava. Prevádzkuje ho COOP Jednota Trnava
    2. Blogpost prirodzene vyjadruje subjektívny pohľad autora
    3. Často nad tým rozmýšľam a vidím jasné dôvody. V texte spomínam
    4. V prípade Obchodného domu COOP Jednota Trnava nehľadám prirodzene zodpovednosť za stav mimo COOP Jednoty Trnava :)

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s