Expresov v Bratislave môže byť do konca roka takmer dvadsať. Prvý mimo bude v Banskej Bystrici

Keď Tesco pred rokom a pol otváralo prvý Expres v bratislavskom Vienna Gate, tvrdilo, že formát testuje a bude expandovať. V Bratislave je teraz už jedenásť Exresov a s hlavným mestom reťazec rozhodne nekončí. Už teraz sa chystá nová prevádzka v Petržalke na Ševčenkovej ulici. Ak správne rátame, už tretia v tejto mestskej časti.

Overené i neoverené informácie hovoria o týchto rozpracovaných pobočkách Tesco Expres, ktoré by sa mali objaviť najbližšie mesiace v Bratislave:

Takže devätnásť nových pobočiek Expres zvládlo Tesco otvoriť za rok a pol. To sa nepodarilo v Bratislave za desať rokov otvoriť Jednote Slovensko či Jednote Bratislava, na Slovensko sa úplne vykašľal Ahold Retail s jeho konceptom Albert. Na rýchlosť, akou pokrýva hlavné mesto Tesco nestačí ani koncern Rewe s jeho Billou, ktorá sa dynamikou expanzie Tescu ako-tak vyrovnáva. Už je to na tomto blogu obohratá platňa, ale budeme nakoniec na Slovensku všetci nakupovať len v Tescu? Haló, kde je nejaká konkurencia?

Dravé Tesco využíva spiaci trh a po expanzii v Bratislave otvorí prvý Expres onedlho v Banskej Bystrici, na Profesii preň hľadá ľudí s nástupom “ihneď.  Pionierska prevádzka bude na Úsvite. Google Maps nám ukázal miesto blízko centra, medzi nákupným centrum Európa a hotelom Dixon.

A čo ďalej? Náš informovaný čitateľ na Facebook.com/Retazce napísal, že Tesco Expres putuje ďalej aj do Trenčína a Košíc.

Reklamy

6 myšlienok na “Expresov v Bratislave môže byť do konca roka takmer dvadsať. Prvý mimo bude v Banskej Bystrici

 1. Prvy Expres v BA nebol EX Viena Gate (Petrzalka), ale EX Komarnicka (Ruzinov) … a este pred Vienou sa otvarala Kresankova ( Dlhe diely) a Stromova ( Kramare) to len aby v tom bolo jasno. Spolocnost Tesco ma momentalne v BA 11 obchodov

  Komarnicka – Ruzinov
  Stromova – Kramare
  Kresankova – Dlhe Diely
  Martincekova – Ruzinov
  Kosicka – Ruzinov
  Viena Gate – Petrzalka
  Blagoevova – Petrzalka
  OD Slimak – Nove mesto
  Bieloruska – Vrakuna
  Svoradova – Stare mesto
  Majernikova – Dlhe Diely

  A tento rok este otvori dalsich 7-9 obchodov.

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s