Greentree Caffé: Prečo je picollo OK

Asi začínam trochu rozumieť, prečo je pre talianskeho podnikateľa dôležité volať malé epresso tak, ako si to skomolili Slováci. Jeho pohľad je totiž radikálne odlišný od toho slovenského.

Slovák rozhodnutý pestovať vo svojej kaviarni kvalitnú kávovú kultúru sa bude chcieť priblížiť tomu, ako sa vecí robiť majú podľa uznávaných parametrov kvality. K tým patrí aj názvoslovia – a tie napríklad také picollo nepoznajú.

Ak sa však človek z Talianska, ktoré významne sformovalo jeden zo základných pilierov kávovej kultúry, rozhodne podnikať na Slovensku, svoje domácke návyky neberie ako smerodajné. Skôr preferuje hľadanie ciest, ako sa priblížiť k miestnej klientele.

December: Okrem servisu na tácke s čokoládou, vodou a brandovanou servítkou aj vianočný keksík.

A vo výsledku vojdete do kaviarne pravého taliana s anglickým názvom Greentree Caffé, aby ste našli napríklad to “picollo” – zle nazvanú, no stále dobrú kávu.

Aj keď osobne sa v Greentree príliš dobre necítim, tejto veci rozumiem a minimálne som rád, že trh v Bratislave je aj vďaka tejto sieti pestrejší, zaujímavejší a konkurenčnejší.

Reklamy

4 myšlienky na “Greentree Caffé: Prečo je picollo OK

  1. Odmietam optiku vojny a zmieru. Akurát píšem, že chápem jednu vec – že nazvú kávu názvom, ktorý používajú ľudia, pre ktorých je káva nejaká horká hnedá voda, ktorú si kupujú preto, lebo niečo musia mať na stole

   Like

   1. Ja som prijal nazor majitela, ze nema cas pri obsluhovani spoza pultu vzdelavat obyvatelstvo, ktore o to nestoji. Urcite je to pravda, ale potesilo by ma, keby zainvestoval trochu namany a obeziva do nejakych kratkych letakov, v ktorych by vysvetlil, ako to v skutocnosti je a zakoncil ich vetou “Ak nas chcete potesit, objednajte si u nas radsej male espresso ako picollo.” Na zaciatok by to bolo uzasne…

    Like

   2. male espresso… V taliansku je to jednoducho:
    -caffe ristretto
    -caffe espresso
    -caffe lungo

    a espresso s mliekom je ked to tu tak rozoberate tiez blud. V taliansku je to caffe Macchiato

    ;)

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s