Koniec po troch rokoch: Od Pizza Hands po Gump Gump

Fast-foodovú prevádzku Gump Gump, predtým Pizza Hands, si už v Auparku môžete pozrieť iba so spustenou mrežou. Niekedy v apríli až máji ju nahradí Subway. Bratislavský Aupark síce propaguje aj príchod Nordsee, pre tento koncept by však bolo uvoľnené “okienko” príliš malé. To je ale všetko budúcnosť, reťazec, ktorý sa ani nestihol stať reťazcom, si teraz zaslúži aspoň krátky nekrológ.

Pizza Hands bola jedna z nových prevádzok, ktoré od februára 2008 rozšírili foodcourt v Auparku po jeho presťahovaní z prvého na druhé poschodie, do priestorov po aquaparku Aulandia. Okrem nej vtedy pribudli aj KFC a Dobrá bašta, zmeny sprevádzala reklamná kampaň. Značka Pizza Hands bola predstavená ako taliansky koncept rýchleho občerstvenia. Predražená pizza v kornútku však zrejme slovenského zákazníka neohúrila a postupne ju do úzadia zatláčala čoraz širšia ponuka klasických jedál. Nepomáhali ani ochutnávky pizze zadarmo k iným jedlám, napokon sa z ponuky vytratila úplne.

Minulý rok pred letom  zrejme v Pizza Hands usúdili, že sa volajú pomerne nepatrične na to,  že už dlho žiadnu pizzu nepredávajú a prevádzka rebrandovala na nič nehovoriaci názov Gump Gump. Najesť sa v nej však dalo zväčša dobre a pomerne kultúrne. Porcie podávali na skutočných tanieroch, nie v plaste a bývali aj celkom lákavo upravené. Stačí maličkosť ako dať navrch čerstvú bylinku a hneď to celé vyzerá farebnejšie a krajšie. Vyskúšal som niekoľko polievok, najmä cestovinových jedál a šalátov a nikdy som nebol vyslovene nespokojný. Bola to dobrá alternatíva voči ostatným fast-foodom.

Gump Gump teda odchádza do slovenskej fast-foodovej histórie a o chvíľu ho zrejme bude nasledovať jeden zo súputníkov, tipujeme Delicious India. Zároveň očakávame príchod medzinárodných značiek Subway a Nordsee. Snáď kvalitu foodcourtu pozdvihnú, aj keď slovenská verzia Nordsee u nás stále nevzbudzuje väčšie sympatie.

Reklamy

Jedna myšlienka na “Koniec po troch rokoch: Od Pizza Hands po Gump Gump

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s