Aktuálne akcie vo fast-foodoch: Syrová sezóna, X-tra Long Chilli Cheese či X-treme Bacon

V posledných týždňoch sa v ponuke fast-foodov vyrojili viaceré novinky. Prinášame krátky súhrn.

V McDonald’s aktuálne prebieha už tradičná každoročná Syrová sezóna. Do ponuky sa tak vrátil výborný sendvič Swiss King, ktorý pozostáva z grilovaného hovädzieho,  slaniny, zemiakovej placky, syru a syrovej omáčky v žemli posypanej slaninou a syrom. Burger je opäť chutný a poriadne výdatný.

Úplnou novinkou je sendvič Cordon Bleu s vyprážaným  kuracím mäsom plneným šunkou a syrom v pšeničnej bagete, zloženie dopĺňajú ešte zelený šalát, paradajky a omáčka McChicken. Na to, že má ísť o súčasť Syrovej sezóny si veľa chuti syra neužijete, nepotešil ani čudný nárez vydávajúci sa za šunku. Celkovo to však nechutilo zle.  Žeby snaha zavďačiť sa lokálnym “menučkovým” zvyklostiam? McDonaldu každopádne slúži ku cti, že sendvič nenazval nesprávne Gordon Blue, ako má pri tomto jedle vo zvyku väčšina reštaurácií.

Ponuku dopĺňajú hermelínové trojhrančeky v chrumkavom obale s tekvicovými semienkami. K menu sa dajú v počte tri kusy dokúpiť za akciovú cenu 1,30 eura.

Novú akciu spustil aj konkurenčný Burger King. Taktiež sa nesie na syrovej vlne, avšak v poriadne pikantnejšom prevedení. Novinka X-tra Long Chili Cheese pozostáva z podlhovastého sezamového sendviča naplneného tromi menšími kúskami grilovaného hovädzieho, roztopeným syrom čedar, Chili Cheese omáčkou a jalapeño papričkami. Ide o odvážny krok, tento sendvič totiž zrejme neuspokojí masovú chuť, je skutočne výrazne štipľavý. Tradičným neduhom slovenského Burger Kingu je opäť šetrenie s omáčkou. Celkový chuťový dojem bol však dobrý.

S novými produktmi sa v poslednom čase trochu rozbehlo aj KFC, ktoré inak vyvoláva skôr dojem postupného úpadku. Do ponuky zaradilo X-treme Bacon Burger, ide o väčší sezamový sendvič s jemným Filet alebo pikantným Zinger kuracím mäsom, zemiakovou plackou, syrom, dvomi druhmi omáčky a taktiež dvomi plátkami slaniny. Dá sa kúpiť ah vo verzii X-treme Bacon Box, navyše dostanete tri pikantné krídelká a chipsy. Aj tento sendvič bol výdatný a celkom chutný, žemľa však bola akási mľandravá a slanina nevyzerala práve “šťavnato”.

KFC má konečne aj nový dezert, chemické tiramisu a muffiny doplnili obaľované jablká so škoricovou omáčkou, ktorým robí v pobočkách pomerne výraznú kampaň. Minimálne v bratislavskej na Námestí SNP  sa do ponuky vrátila aj paradajková polievka so syrom.

Reklamy

Jedna myšlienka na “Aktuálne akcie vo fast-foodoch: Syrová sezóna, X-tra Long Chilli Cheese či X-treme Bacon

  1. X-tra Long Chili Cheese vyzerá a aj chutí dobre. Akurát nechápem tradičnú chorobu Burger Kingu: nedávať skoro žiadnu omáčku. Tu tiež veľmi chýbala, mohlo to s ňou byť ešte lepšie. Zato McDonald si tradične drží úroveň. Až sa mi zdá, že zemiaková placka v Swiss Kingu je nadbytočná. Nikdy to nevládzem zjesť :-)

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s