Dostala nitrianska Potrefená Husa smrteľný zásah?

Hovorí sa, že trafená hus zagágala. Táto nitrianska tak stále neučinila, napriek tomu, že už je takmer tri mesiace “z technických príčin” zatvorená. Prevádzka je spolu s príslušenstvom od začiatku decembra zakonzervovaná pod stiahnutou mrežou a nič sa nedeje.

V prípadne nitrianskej prevádzky v Galérii Mlyny išlo o koncept Potrefená Husa Beerpoint, ktorý české Pivovary Staropramen vyvinuli špeciálne pre obchodné centrá. Bez vysvetlenia už zmizla zo zoznamu reštaurácií na oficiálnom webe, mlčí aj oficiálna stránka na Facebooku. Požila si iba niečo vyše roka.

Značka Potrefená Husa tak zatiaľ na Slovensku ostáva s dvomi reštauráciami už iba v Bratislave. Najstaršia je v roku 2002 otvorená klasická reštaurácia na Šafárikovom námestí, ktorá od 13. novembra 2010 funguje v kompletne zrekonštruovanej podobe. Išlo vtedy o vôbec prvú expanziu konceptu mimo Českej republiky. Až o niekoľko rokov neskôr 11. novembra 2008 otvorili Pivovary Staropramen druhú pobočku v hlavnom meste v Avion Shopping Parku. Išlo o prvého slovenského zástupcu konceptu Potrefená Husa Beerpoint.

V Česku funguje koncept Potrefená Husa už od roku 1998, Pivovary Staropramen odvtedy postupne otvorili 24 reštaurácií pod značkami Potrefená Husa, Potrefená Husa Sport Bar a Potrefená Husa Beerpoint. Väčšina z nich je v Prahe, ďalšie v Brne, Českých Budějoviciach, Hradci Králové, Liberci, Mladej Boleslavi, Olomouci, Ostrave, Pardubiciach a Zlíne.

Viete, čo sa stalo s nitrianskou pobočkou? Nedostatok zákazníkov? Privysoké ceny? Slabá kvalita? Prehodnotenie expanzie mimo Bratislavy?

Za fotografie ďakujeme Ivanovi.

Reklamy

3 myšlienky na “Dostala nitrianska Potrefená Husa smrteľný zásah?

  1. ved aj ta v Avione to ma spocitane. Chladny koncept akejsi obedovej vyvarovne so zvlastnou ambiente a postradajucim flairom tredicnej Ceskej hospody. A to vsetko za pomerne vysoke ceny. Mimo BA bez uz absolutne bez sance…..

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s