Ako sa majú Reťazce.sk?

Reťazce.sk sme vždy robili ako “bočák” pre radosť. Bez ambícií, konkrétnych plánov a cieľov. A takéto veci môžu mať po istej dobe udržiavania status quo dva scenáre: projekt sa stane zo záľuby za prajných okolností prácou. Alebo morálka práce na projekte upadá.

U nás, zakladateľov a autorov Reťazce.sk to nebolo inak. Do druhého popísaného módu spadol autor č. 2, Lukáš, asi pred pol rokom. Momentálne prispieva sporadicky. Autor č. 1 Rado (číslovanie zodpovedá podielu práce na projekte a iniciačnom faktore) sa donedávna držal. Keďže čas mu postupne zabrali iné priority, dostáva sa do fázy 2. Ale to nechce, pretože “projekt” by upadol úplne.

A teraz prechod do toľko žiadanej prvej osoby (až teraz to má zmysel, pretože až teraz na tomto blogu hovorím za seba). Námety na Reťazce.sk sú stále okolo mňa, pretože táto téma je jednou z tých, ktoré ma momentálne bavia a zaujímajú. Čas na spracúvanie príspevkov sa však aspoň teraz javí ako veľkou prekážkou. Preto som posledné týždne skúšal model publikovania cez tumbleblog (konkrétne Posterous) a jeho autopost systém. Pointou  je absolútne zjednodušenie publikovania – pošlete e-mail na istú adresu a dodržíte isté formality. Nadpis, text, obrázok, galéria či ich kombinácia sa publikuje tam, kam potrebujete – napríklad na platforme WordPress (na ktorej fungujeme), Facebook či Twitter. To je náš prípad.

Znamená to často príspevky bez diakritiky, s menším počtom postrehov, menšou novinárskou hodnotou z hľadiska kvality editácie. Ale ďalšie fungovanie Reťazce.sk podľa pôvodného modelu: delíme sa o novinky o téme, ktorá nás baví. Inými slovami, netreba každý námet zobraný v bežnom živote odkladať na neurčitý bod v budúcnosti, keď “bude čas niečo poriadne o tom napísať”, ale publikovanie bezprostredne, často z mobilu.

V istej periodicite, optimálne raz za týždeň, sa na blogu objaví aj dlhší príspevok, písaný od stola, najlepšie priamo v niektorom z reťazcov. Keď už nič, je to príležitosť vyskúšať napr. v kaviarenských reťazcoch nové produkty, vnímať ich kvalitu, prostredie, servis, marketing. A občas niečo napíše určite aj Lukáš.

Autopost služby Posterous nám pomáha re-publikovať posty na všetky naše kanály, ktoré zostávajú nemenné – WordPress blog na doméne Reťazce.sk, Facebook Page Facebook.com/Retazce a Twitter konto Twitter.com/retazce. Samotné Posterous konto  na retazce.posterous.com prepíname do privátneho módu, aby nedošlo ku kanibalizácii na hodnote pre vyhľadávače s primárnym blogom Reťazce.sk. Duplicitný obsah totiž napr. Google sankcionuje.

Veríme, že to bude fungovať pre nás všetkých tak, aby sme zachovali naše publikovanie o tejto téme na troch rozličných kanáloch. Aby pokračoval priestor, kde sa môžeme spoločne baviť o témach, ktoré nás bavia a inde sa im priestoru nedostáva.

Toto by sme vám odpovedali na otázku, ako sa máme. A to ste možno chceli len zdvorilostnú odpoveď!

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s