Greentree je Kaviareň mesta Bratislavy. Škoda

Gratulujeme Greentree Café za titul Kaviareň mesta Bratislavy 2010.

Viete, že Greentree príliš nemusíme. No rešpektujeme ich pohľad na to, ako sa robí kaviarenský reťazec. Možno si tiež spomínate, ako sme sa postavili k tejto súťaži v minulosti. (Čudná kaviareň mesta 2009) Nemáme poňatie o tom, kto presne a ako ju organizuje. Vieme jediné, a to nám stačí: niekoľkokrát za sebou vyhrala Emporio Café. My tu v mikroredakcii túto auparkovskú kaviareň, ktorá zozbierala všetky možné neduhy, voláme mafiánska diera. Majú tam príšernú kávu, ktorú príšerne podávajú.

Preto nás mrzí, že titul Kaviareň mesta v tejto súťaži získalo Greentree. Bez ohľadu na to, či je chyba vo falošnom hlasovaní kaviarní, alebo v zlom systéme ochrany na strane vyhlasovateľa. Neveríme, že Emporio v minulosti vyhralo poctivo v súťaži s oveľa lepšími kaviarňami.

Snáď Greentree áno, nevieme si predstaviť opak. Ale tejto súťaži pre jej minulosť nedávame žiadnu váhu a z nášho hľadiska skôr Greentree škodí.

Reklamy

11 myšlienok na “Greentree je Kaviareň mesta Bratislavy. Škoda

 1. Pán Rado rád píše o Kaviarni mesta, to je fakt. Žiaľ i to, že neobjektívne (hoci si hovorí my) a neprofesionálne. Možno je to tak na retazce.sk normálne, obviňovať, nadávať a pritom neurobiť ani celkom bazálny rešerš, na ktorý stačí internet a telefón. Napriek tomu reagujem v mene organizátora súťaže o Kaviareň mesta, pretože ak je pán Rado zvyknutý, že môže poškodzovať dobrú povesť reťazcov a oni si to nechajú, v prípade organizátora súťaže o Kaviareň mesta, ktorá sa už po piatykrát konala pod záštitou Magistrátu hl. mesta, by si mohol vylámať anonymné blogové zuby. Tvrdí, že: “nemá poňatie, kto presne súťaž organizuje”. Nuž, keď už sa súťažou niekoľko rokov zaoberáte, na titulnej strane v tlačovej správe je moje meno za organizátora a v rubrike kaviarne presný názov agentúry, preklik na jej link, telefóny, moje meno je uvedené ako meno organizátora fb skupiny, všade je na mňa telefón, mail, atď. Okrem toho je v rubrike Kaviarne podrobne opísaný proces nominácií, hlasovania i fakt, že sa nejedná (a v minulosti vôbec nejednalo) o kvalitu prípravy kávy či kávy samotnej, ale o hlasovanie verejnosti o najobľúbenejšiu bratislavskú kaviareň. Rozumej tej, ktorej návštevníci dajú najviac hlasov. Na fb skupine sme ďalej podrobne uviedli, ako hlasy spočítavame, kontrolujeme, atď. Napokon, vzhľadom na rozličné pokusy ovplyvniť hlasovanie na internete či pomocou agilných pisárov (slovenské praktiky, s ktorými sme počítali už pred 6 rokmi pri organizácii prvého ročníka) sme k tomu boli dostatočne motivovaní a všetky hlasovacie lístky archivujeme, dokumentujeme, fotografujeme a máme niekoľkonásobnú kontrolu. Archivujeme, samozrejme, aj hlasy vyradené. Pre zábavu i pre istotu. Agilných prevádzkárov, čašníkov, rodinných príslušníkov, pomôcky ako telefónny zoznam či internet poznáme. Kvalitu kávy či prípravy kávy v kaviarni emporio nekomentujeme, nazvať ju mafiánskou dierou je však drzosť, ktorú by som ako majiteľ kaviarne nenechala len tak. Zvíťazila v súťaži o Kaviareň mesta dvakrát, o znížení úrovne svedčí i fakt, že prvenstvo nielen neobhájila, ale napriek vysokej návštevnosti sa v roku 2010 nedostala ani do prvej trojky. Takže, pán Rado, ak budete potrebovať akékoľvek ďalšie informácie (na žurnalistike ma to naučili v prvom ročníku, hoci na to školu celkom isto netreba) kontaktujte, prosím, organizátora podujatia, kontakt i číslo je vám k dispozícii: Denisa Priadková, 0903/425 863. Už sa teším, až my vysvetlíte, čo presne máte na mysli slovami: “falošnom hlasovaní kaviarní, resp. zlom systéme ochrany vyhlasovateľa”. A ešte niečo. Ak už sa pasujete do pozície majiteľa patentu na pravdu, mohli by ste aspoň uznať, že existuje niečo ako chuť či vkus. Nie každý musí zdieľať ten váš a keď napíšete, že vám v Greentree cheesecake nechutil, v porovnaní s konkurenciou, uveďte akou (predsa len, sme v Bratislave a radi by sme sa okrem vašich chutí dozvedeli aj niečo objektívne) a v čom presne. Toto je to, čo by prospelo spotrebiteľom i reťazcom.

  Like

  1. Dobry den,
   mimoaridne ma osobne tesi, ze ste si nasli cas reagovat.
   Nevidim ziandu otazku, cize asi necakate moju reakciu. Ale dovolim si reakciu na niektore vyjadrenia:
   1. O Kaviarni mesta som pisal prvy krat, predtym linkovany post o Emporio pisal kolega. Preto som zdruzene pouzil “my”. Tj. neplatí ani, že sa súťažou zaoberám. Len ma dlhé roky udivujú jej výsledky
   2. Tento blog nie je anonymny, staci si pozriet “Kontakty”
   3. Váš systém kontroly rešpektujem, no niečo asi bude zle, vzhľadom na to, že vyhrávala jedna z najhorších kaviarní mesta
   4. Neviete, či majú v Emporiu kvalitnú kávu a či ju dobre podávajú? Budem asi trochu invektívny, ale to mnohé vysvetľuje
   5. Síce som profesionálne novinár, ale nemyslím si že s tým má škola niečo spoločné, aj keď som ju navštevoval. Navyše, toto je blog – je o názoroch autorov.
   6. Neviem, čo chápete pod výrazom “objektivita názoru”, ale mne to príde ako oxymoron

   Verím, že ako organizátorka stredne veľkého podujatia máte skúsenosti s tým, že niekto
   má iný názor, ako Vy. Prajem Vám väčšiu otvorenosť tomuto faktu. Aj tomu, že niekto iný názor publikuje.

   Všetko dobré,
   Rado Augustín

   Like

   1. Dobrý deň,
    keď napíšem, že sa teším, až mi vysvetlíte, čo máte na mysli falošným hlasovaním, a pod. obvineniami, vy tam potrebujete otáznik, aby bolo jasné, že čakám odpoveď? Pretože ste mi neodpovedali. Ešte stále vás preto práve o toto žiadam.
    Inak stručne.
    1. Napriek tomu, že ide o blog, je to skupinová záležitosť, v ktorej si beriete právo vystupovať ako “reťazce” a titulovať sa my, takže nemám povinnosť pátrať, kto čo o téme písal, keď sa na to odvolávate.
    2. Meno na blogu nikdy neškodí, pod článkom to vaše nebolo a probém je pozri bod 1.
    3. Vyhrala v obľube, nie kvalite kávy, uveďte, čo je konkrétne zle, ľud?
    4. Kto povedal/napísal, že nevieme. Čítajte: nekomentujeme. Invektívy netreba, ak máte argumenty. Som za plodnú debatu.
    5. Neodpovedá na otázku, prečo ste nás nekontaktovali škola neškola. Vy poznáte viacero autorov s celkom totožnými názormi? Gratulujem.
    6. Ja mám svoj. Neviem, aký je ten multiplikačný “reťazcov”? Ak by ste písali ako pán Augustín z blogu Reťazce, nenaznačovalo by to oficialitu, ktorú individuálny blog nemá, ani sa ho nedožadujem. Naopak, pluralita mi na Slovensku veľmi chýba. A nevyčítajte mi, čím trpíte sám. Dotknutosťou, keď má/publikuje niekto iný názor. Pokiaľ je priestor na konštruktívnu reakciu, je to úplne v poriadku. Tak čakám Vašu odpoveď na falošné hlasovanie a objektivitu hodnotenia cheescakes. Pre začiatok.
    Želám Vám veľa úspechov a respondentov.

    S pozdravom,

    Denisa Priadková, organizátorka súťaže o Kaviareň mesta

    Like

   2. Pani Priadkova,
    k tej otazke, ktoru ste polozili: neviem, o čom hovoríte. “Falošné hlasovanie” a žiadne “chessecakes” som v texte nespomínal. Písal som, že neverím, že Emporio vyhralo poctivo (alebo má súťaž zle nastavené pravidlá) a preto vašu súťaž nepovažujem za relevantnú a prospešnú. A preto sieti Greentree, ktorá je omnoho lepšia ako predchádzajúci výhercovia, vaše ocenenie v mojich očiach skôr škodí.

    Like

   3. Pan Augustin, vy neviete prečítať ani to, čo ste napísali: (pre zrozumiteľnosť na úrovni materskej školy, teraz kopírujem a pastujem z vášho textu):
    “Preto nás mrzí, že titul Kaviareň mesta v tejto súťaži získalo Greentree. Bez ohľadu na to, či je chyba vo falošnom hlasovaní kaviarní, alebo v zlom systéme ochrany na strane vyhlasovateľa.”
    Nabudúce vám skopírujem aj ten cheesecake (pozor na spelling). Čakám odpoveď.
    Priadková

    Like

   4. Dobrý deň p. Priadková,
    pri tomto tóne nemám záujem s Vami debatovať. Veľmi rád sa s Vami budem vecne rozprávať, ak budete mať záujem vypočuť si názor na vašu súťaž.

    Like

  1. retazce neboli objektivne nikdy. ci uz tento clanok, alebo aj ten dnesny o sandwich house len ukazuje amaterizmus, zaujatost a neobjektivnost tychto dvoch panov, co retazce pisu. nasilne podsuvaju svoje nazory, lebo su presvedceni, ze len tie ich su spravne a pravdive.

   Like

   1. Ved je to blog. Chapete vobec, co je blog?? Aka objektivnost? Ak chcete “objektivnost”, chodte pozerat spravy na Markize a neunuvajte sa drbat blogy, ktore su prave preto citane, lebo vyjadruju nazor autorov. Ani si nechcem predstavit ako by vyzeral internet, keby vsetko bolo “objektivne”..

    Like

 2. Blog=web log. T.j. dennik. Do dennika sme odjakziva pisali o svojich pocitoch, nazoroch a postrehoch.  Tak sa tomu deje aj na nasich dennikoch na internete.

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s