Nudný Tulip v Martine. Toto mesto si zaslúži viac

Tulipány. Nevieme, prečo sa práve tento kvet sa stal základom názvu pre momentálne najvýznamnejší shopping-mall v Martine. No fakt je, že sa volá Tulip.

Toto centrum sme navštívili ešte na jeseň. Je súčasťou väčšej nákupnej zóny, ktorá začína Tescom a pripojeným fachmarketzentrom a budovou Nay. Za komfortne pešo neprestupným predelom je ešte Tulip.  Všetko okolo dôležitého cestného ťahu.

Tulip spravuje ho EMCM, podobne ako slovenské Carrefoury, Europa SC Banská Bystrica, Laugaricio alebo Palace Shopping. Centrum nemeckej spoločnosti Runica oslávi onedlho päť rokov. Nevyzerá to na päť rokov dych vyrážajúceho úspechu.

Prázdnych nájomných jednotiek (aktuálne štyri), divných nájomcov (pult, predavač a pár gaučov na predaj), čudných prevádzok vo food-courte (najhoršie Santa Fé v republike s rozšírením o akúsi bagetério-cukráreň, ktorá pripomína neúspešnú prevádzku na železničnej stanici) nájdete hneď niekoľko. Čo nenájdete, je živá atmosféra mestského bulváru, kaviarničiek a módnych značiek, pre ktoré sa nákupné centrá stávajú status-symbolmi. Tulip pôsobí jednoducho ako miestny, mierne aktualizovaný dom služieb. Či je to miestom, marketingom či nájomcami, nevieme.

Pozrite si, o čom hovoríme: Všetky fotografie z našej návštevy

V Tulipe sme boli v novembri 2010. V galérii sú náhľady fotografií, pre zväčšenie na fotografiu kliknite.

This slideshow requires JavaScript.

Martin by podľa nás uživil ešte jeden, poriadny shopping mall s aktuálnym portfóliom expandujúcich značiek. Centrum podobné Korzu v o niečo menšej Prievidzi by semsadlo ako tulipán do záhradky.

Viete o nejakom chystanom obchodnom centre v Martine?

Reklamy

3 myšlienky na “Nudný Tulip v Martine. Toto mesto si zaslúži viac

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s