Tesco Expres v OD Slimák má novinky z Británie: Ani jeden otvorený chladiaci regál

Zašli sme do novej pobočky Tesco Expres v obchodnom dome Slimák v bratislavskom Novom meste. Socialistické obchodné centrum nás vždy prekvapí tým, že je pomerne dobre udržiavané a má dôstojných nájomcov, vrátane ČSOB či Slovenskej sporitelne. Dokonalo fungujúci miestny “dom obchodu a služieb”. A to je už je čo povedať, keďže väčšina z týchto zle postavených pokusov socialistických plánovačov skončila ako ruiny. A ak nie, tak k tomu dopomohli neschopní noví vlastníci. A to oslávi Slimák v roku 2014 štyridsať rokov od otvorenia, o štyri roky viac, ako prvá etapa obchodného domu Prior (My) na Kamennom námestí.

Tesco Expres: Deviata pobočka v bratislavskom OD Slimák

Tesco Expres sa muselo vyrovnať s netypickým priestorom. Keďže sme v slimákovi, priestor sa mierne zatáča. Predajné moduly tak pôsobia v mierne zakrivenom rozložení dojmom neporiadku. Čo už, pôdorysom nehne ani Tesco :)

Tesco Expres v OD Slimák je netypicky zakrivený
Tesco Expres v OD Slimák je netypicky zakrivený

Deviaty Expres prináša ekologickú novinku, ktorú sme (aspoň my) dosiaľ videli len v Británii. Ani jeden jediný otvorený chladiaci regál. Všetko, vrátane vajec, masla či jogurtov skrývajú posuvné presklené dvere. Aj  keď z času na čas aj niektorí slovenskí obchodníci omylom zakúpia takéto chladiace boxy, nikdy to nie je cielená ekologická iniciatíva. Snáď v Tescu nejde o jednorazový PR ťah.

Tesco Expres v OD Slimák zmení nakupovanie čerstvých potravín
Tesco Expres v OD Slimák zmení nakupovanie čerstvých potravín

V prvej sekunde je to trochu zvláštny zážitok. Hľadáte jogurt a myslíte si, že presklené chladiace regály skrývajú chladené kuracie prsia. Ak nikde nenájdete otvorený regál, zaostríte za sklo. A tam je, živá kultúra jedna.

Tesco Expres v tejto prevádzke konečne rozšírilo aj sortiment (podľa reťazca o 300 položiek v každom druhu sortimentu). Veríme, že to bude v prospech značkových produktov, pretože vyberať si z (odhadom) 60 % výrobkov Tesco a 40 % bežných produktov bolo dosť obmedzujúce. Fajn je, že Tesco sa vykašľalo na čerstvé mäso. Obďaleč je totiž pobočka klasického bratislavského mäsiarenského reťazca Achberger.

Advertisements

One comment

  1. “. Socialistické obchodné centrum nás vždy prekvapí tým, že je pomerne dobre udržiavané a má dôstojných nájomcov, vrátane ČSOB či Slovenskej sporitelne. Dokonalo fungujúci miestny “dom obchodu a služieb”. A to je už je čo povedať, keďže väčšina z týchto zle postavených pokusov socialistických plánovačov skončila ako ruiny.”

    Obchodny dom Slimak rozhodne nebol jeden z pokusov ako to opisujes. Jednalo sa o jeden z najkrajsich a najhodnotnejsich obchodnych domov v BA az kym si ho nemuseli v 90 rokoch “vylepsit” nechutnou postmodrenou :P

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s