Tesco Expres v OD Slimák má novinky z Británie: Ani jeden otvorený chladiaci regál

Zašli sme do novej pobočky Tesco Expres v obchodnom dome Slimák v bratislavskom Novom meste. Socialistické obchodné centrum nás vždy prekvapí tým, že je pomerne dobre udržiavané a má dôstojných nájomcov, vrátane ČSOB či Slovenskej sporitelne. Dokonalo fungujúci miestny “dom obchodu a služieb”. A to je už je čo povedať, keďže väčšina z týchto zle postavených pokusov socialistických plánovačov skončila ako ruiny. A ak nie, tak k tomu dopomohli neschopní noví vlastníci. A to oslávi Slimák v roku 2014 štyridsať rokov od otvorenia, o štyri roky viac, ako prvá etapa obchodného domu Prior (My) na Kamennom námestí.

Tesco Expres: Deviata pobočka v bratislavskom OD Slimák

Tesco Expres sa muselo vyrovnať s netypickým priestorom. Keďže sme v slimákovi, priestor sa mierne zatáča. Predajné moduly tak pôsobia v mierne zakrivenom rozložení dojmom neporiadku. Čo už, pôdorysom nehne ani Tesco :)

Tesco Expres v OD Slimák je netypicky zakrivený
Tesco Expres v OD Slimák je netypicky zakrivený

Deviaty Expres prináša ekologickú novinku, ktorú sme (aspoň my) dosiaľ videli len v Británii. Ani jeden jediný otvorený chladiaci regál. Všetko, vrátane vajec, masla či jogurtov skrývajú posuvné presklené dvere. Aj  keď z času na čas aj niektorí slovenskí obchodníci omylom zakúpia takéto chladiace boxy, nikdy to nie je cielená ekologická iniciatíva. Snáď v Tescu nejde o jednorazový PR ťah.

Tesco Expres v OD Slimák zmení nakupovanie čerstvých potravín
Tesco Expres v OD Slimák zmení nakupovanie čerstvých potravín

V prvej sekunde je to trochu zvláštny zážitok. Hľadáte jogurt a myslíte si, že presklené chladiace regály skrývajú chladené kuracie prsia. Ak nikde nenájdete otvorený regál, zaostríte za sklo. A tam je, živá kultúra jedna.

Tesco Expres v tejto prevádzke konečne rozšírilo aj sortiment (podľa reťazca o 300 položiek v každom druhu sortimentu). Veríme, že to bude v prospech značkových produktov, pretože vyberať si z (odhadom) 60 % výrobkov Tesco a 40 % bežných produktov bolo dosť obmedzujúce. Fajn je, že Tesco sa vykašľalo na čerstvé mäso. Obďaleč je totiž pobočka klasického bratislavského mäsiarenského reťazca Achberger.

Reklamy

Jedna myšlienka na “Tesco Expres v OD Slimák má novinky z Británie: Ani jeden otvorený chladiaci regál

  1. “. Socialistické obchodné centrum nás vždy prekvapí tým, že je pomerne dobre udržiavané a má dôstojných nájomcov, vrátane ČSOB či Slovenskej sporitelne. Dokonalo fungujúci miestny “dom obchodu a služieb”. A to je už je čo povedať, keďže väčšina z týchto zle postavených pokusov socialistických plánovačov skončila ako ruiny.”

    Obchodny dom Slimak rozhodne nebol jeden z pokusov ako to opisujes. Jednalo sa o jeden z najkrajsich a najhodnotnejsich obchodnych domov v BA az kym si ho nemuseli v 90 rokoch “vylepsit” nechutnou postmodrenou :P

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s