Liberec Plaza: Prejdite sa s nami po jednom z najmenej úspešných nákupných centier v Česku

“Lokalitu v srdci města Liberce a ojedinělé architektonické řešení projektu považujeme za naši největší přednost,“ povedal pred troma rokmi muž menom Tal Ben Yehuda. V rámci  siete nákupných centier Plaza Centers zodpovedal za stavbu Plaza v českom Liberci. Dnes si určite trhá vlasy.

Absolútne centrum mesta totiž shopping-mall-u nezabezpčilo žiadnu výhodu. V Česku je Liberec Plaza synonymum pre neodhadnuté možnosti trhu. Veľké nákupné centrum na štyroch podlažiach je ako-tak funkčné na prízemí a v podzemí, kde je okrem pár malých obchodíkov len Billa. Prvé a druhé podlažie sú v podstate súce na zatvorenie. Ak by na treťom nebola čínska reštaurácia Panda, ktorá prežije snáď aj atómovú katastrofu. A tiež skôr živorí ako prosperuje: počas našej návštevy fungovala len v pracovné dni.

Spoločnosť s izraelským pozadím Plaza Centers stavia okrem Česka aj v Maďarsku, Poľsku a Litve. Centrá stavia a okamžite predáva. Napríklad z devätnástich projektov v Maďarsku predala všetky. V Česku ešte postavila Plazu v Plzni a Prahe, nemajú problémy s obsadenosťou a spoločnosť ich už predala. Chystá ďalšie tri projekty. No libereckú Plaza sa, samozrejme, predať nepodarilo.

Fotogaléria Liberec Plaza: Prejdite sa s nami po nákupnom centre duchov

Pre zväčšenie obrázkov kliknite cez súčasne stlačené CTRL.

 

Poloha v centre mesta nie je problém tohoto centra, problémom je, že v centre mesta už je iné a plne obsadené nákupné centrum Fórum. Priamo na pulzujúcej centrálnej prestupnej zastávke MHD stojí veľké nákupné cetrum na mieste bývalého obchodného domu Prior. Je to shopping-mall, kde mal premiéru koncept Tesco My a už sme vám o ňom priniesli jeden materiál.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s